UWAGA!
Forum dostępne jest jedynie w formie Archiwum (tylko do odczytu). Zapraszamy na NASZ PORTAL

W przypadku decyzji o definitywnym zamknięciu forum zostanie ona podana z 7 dniowym wyprzedzeniem.

We wszelkich sprawach dotyczących forum prosimy kontaktować się z administracją pod adresem mailowym: forum [małpka] eurotrucksimulator2.info

Bezdyskusyjne karanie za nieprzestrzeganie regulaminu działu.
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TheMrKarolus
Niezły Klient
Niezły klient

Liczba postów: 940
23-01-2014, 18:35

Propozycja jest bardzo prosta. Sugeruję żeby bezdyskusyjnie karać, osoby niestosujące się do wzorów w działach. Szczególnie mówię tu o nagminnym niewstawianiu logu w dziale "problemy z modami". 90% postów ich nie posiada. Skoro autorowi takowego wątku nie chce się przeczytać regulaminu i zastosować do wzoru działu, to dlaczego nam ma się chcieć mu pomagać? Mam nadzieję, że wiele osób się ze mną zgodzi, a Piotrek wprowadzi odpowiedni punkt w regulaminie, ponieważ sprawa zaczyna być coraz bardziej irytująca.
szybkie cytowanie
_PMA
Administrator
Administrator

Liczba postów: 1,504
23-01-2014, 19:36

Jakiś czas temu zasugerowałem coś takiego (ogólny punkt w regulaminie dotyczący postów z prośbami pomoc). Jak tylko Piotrek będzie miał chwilę czasu to zapewne ustosunkuje się do tego.
Póki co staram się takie posty wrzucać do kosza z odpowiednią notką. Dobrze by było gdyby nie było żadnej reakcji (oprócz ewentualnego raportu) ze strony innych użytkowników w takich przypadkach. Szkoda waszego czasu i tłumaczenia po raz n-ty, bo jak wspomniałem i tak taki post zostanie usunięty.
"Niepodległe kwiaty, niezniszczalny krzyż. Huczą gabinety i imperium drży.
Szydzi z generałów, nie lęka się wojska, nielegalny naród, zakazana Polska!"
szybkie cytowanie
Nokian
Moderator
Moderator

Liczba postów: 885
23-01-2014, 19:40

Sugerowałbym także karanie użytkowników, którzy powtarzają po innych teksty typu "wrzuć log", "jaka wersja?". Teraz jest tak, że ktoś nie wrzuci wersji gry, jeden go upomni a potem jeszcze przyleci 3 innych i napisze to samo. Niestety są to zazwyczaj starzy wyjadacze na forum. Powstrzymuje się przed tym ale osobiście zacznę walić ostrzeżenia za spam w takim przypadku. Jeden zwrócił uwagę to po cholerę jeszcze kolejni piszą to samo? Od tego jest opcja raportu.
szybkie cytowanie
Slash1067
Jestem łazikiem marsjańskim
*
Użytkownik

Liczba postów: 598
25-01-2014, 18:26

Albo niech Piotrek nałoży moderację postów i wątków na cały dział i po problemie....mimo że moderatorzy i administrator będą mieli więcej roboty.
Play the game
You're going to be the same
You're going to change your name
You're going to die in flames
szybkie cytowanie
slavoyek
Szef sam sobie
Niezły klient

Liczba postów: 877
25-01-2014, 19:25

(25-01-2014, 18:26 )Slash1067 napisał(a): Albo niech Piotrek nałoży moderację postów i wątków na cały dział i po problemie....mimo że moderatorzy i administrator będą mieli więcej roboty.
Po pierwsze: Wtedy na rozwiązanie problemu będziesz musiał poczekać aż moderator zatwierdzi twojego posta a potem jeszcze kogoś kto będzie chciał pomóc.
Po drugie: Cenzurę chcesz wprowadzić? Wybacz ale już kiedyś przez to przechodziłem i nie podobało mi się to...

szybkie cytowanie
_PMA
Administrator
Administrator

25-01-2014, 21:02

Ze zdjęciami się udało to i z logiem jakoś się uda.Wystarczy na takie posty nie odpowiadać, a jak przyjdzie któryś z modów to wytłumaczy autorowi co i jak.

Moderacja wszystkich postów w dziale to jak strzelanie z armaty do komara Big Grin
szybkie cytowanie
Zubi
Adept
*
Użytkownik

Liczba postów: 69
01-04-2014, 19:13

To ja z innej beczki zaatakuję. Chodzi o karanie tych, którzy piszą ciągle o błędach (czy to odnośnie bety, albo odnośnie błędów w patch'u).
Rozwiązanie jest proste. Zastosować wzór:
1. Treść
2. Log (podać gotowe rozwiązanie - pastebin z instrukcją).

Oba punkty muszą być spełnione. Tych, co używają modów (czyli gwałcą przepis, że tak to napiszę), karać srogo. Ile można czytać, że coś nie działa, ale ja mam tylko taki modzik, który na 100000% nie robi problemów, po czym okazuje się, że jednak to robi?.

Jeżeli chodzi o porady do modów, czy innych problemów, proponuję zastosować ten sam wzór. Podczepić go w każdym dziale i egzekwować. Tylko w ten sposób można sobie poradzić z panującym często bałaganem (szczególnie przy zmianie patch'a).

Dodatkowo sugeruję, żeby dla nowych użytkowników zastosować karencję w postaci 5 postów akceptowanych przez moderatora. Jest ich tutaj trochę więc nie sądzę, żeby był to jakiś ogromny problem z akceptacją takich postów. Wyeliminuje to też tych, co przychodzą tylko na chwilę, po jednego moda, albo zadać pytanie i zniknąć na wieki.

Pozdrawiam
szybkie cytowanie
mikoair
Firmowy fotograf :)
Niezły klient

Liczba postów: 861
05-06-2014, 18:56

Ja z kolei powiem coś z innej strony. Dział "mody-księga życzeń" służy obecnie w 95% przypadków do tego, że "szukam moda na taką naczepe, gdzie 'jom' znajde???" a nie do tego do czego ma służyć - czyli propozycji zrobienia moda. Proponuję albo karać za takie wątki lub wprowadzić akceptację tematu przez modów tak jak to jest w dziale "pliki".
szybkie cytowanie
_PMA
Administrator
Administrator

07-07-2014, 18:16

Z działem "Mody - księga życzeń" jest kłopot.
Z jednej strony jestem w stanie zrozumieć poszukiwanie jakiegoś dodatku, bo jest ich cała masa ( szczególnie tuningowego ustrojstwa ). Z drugiej strony zakładanie tematów o szukaniu modów danego typu, których jest pięć na krzyż podchodzi pod zwyczajne lenistwo i strach przed wyszukiwarką.

Inna kwestia, że sporo próśb o zrobienie modyfikacji kończy się spamem "Sam se zrób", "Nikt Ci za darmo nie zrobi".

W przypadku tego działu pozostaje chyba tylko zdanie się na racjonalną ocenę wątku przez moderatora. Dodatkowe obostrzenia i regulacje mogą przynieść więcej szkód niż pożytku.

PS. To tylko moje zdanie Wink
szybkie cytowanie

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości