UWAGA!
Forum dostępne jest jedynie w formie Archiwum (tylko do odczytu). Zapraszamy na NASZ PORTAL

W przypadku decyzji o definitywnym zamknięciu forum zostanie ona podana z 7 dniowym wyprzedzeniem.

We wszelkich sprawach dotyczących forum prosimy kontaktować się z administracją pod adresem mailowym: forum [małpka] eurotrucksimulator2.info

Zmiany, modyfikacje i aktualnienia na forum
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piotrek
Administrator
Administrator

Liczba postów: 625
13-05-2013, 09:41

Na życzenie użytkowników zwiększyliśmy rozmiar obrazków w postach do 640 x 480 pikseli.
"Większość najlepszych pomysłów powstaje z frustracji. Z poczucia, że ja bym zrobił to lepiej"
Sir Richard Branson
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-05-2013, 09:41 przez Piotrek.)
szybkie cytowanie
Piotrek
Administrator
Administrator

01-06-2013, 22:15

Korzystając z kilkugodzinnego wyłączenia forum dokonaliśmy następujących zmian:

1) Zaktualizowaliśmy skrypt forum do najnowszej wersji
2) Połataliśmy podstawowy styl forum, dodając brakujące obrazki. Mamy nadzieję, że nic nie uciekło naszej uwadze. Przypominamy, że w panelu użytkownika możecie wybierać między dwoma stylami.
3) Zaktualizowaliśmy już posiadane pluginy do najnowszych wersji.
4) Rozpoczęliśmy testy kilku pluginów, którze przydadzą się szczególnie moderatorom ;-)
5) Rozpoczynamy walkę z multikontami. Więcej w newsie na naszym blogu (pkt 5.): http://eurotrucksimulator2.info/pl/z-lis...acych-vii/
6) Zaktualizowaliśmy liczniki, więc znów może Wam brakować ich na stanie.
"Większość najlepszych pomysłów powstaje z frustracji. Z poczucia, że ja bym zrobił to lepiej"
Sir Richard Branson
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-06-2013, 22:22 przez Piotrek.)
szybkie cytowanie
Piotrek
Administrator
Administrator

19-07-2013, 12:08

W czasie wyłączenia forum dokonaliśmy aktualizacji

1) Zaktualizowaliśmy skrypt forum do najnowszej wersji
2) Zaktualizowaliśmy już posiadane pluginy do najnowszych wersji.
3) Zaktualizowaliśmy liczniki, więc znów może Wam brakować ich na stanie.
4) Wykasowaliśmy część starych tematów oraz wykasowaliśmy nieaktywowane konta
5) Stworzyliśmy nowy dział: Aktualizacje gry i problemy z nimi, który ma być platformą do rozwiązywania problemów z patchami oraz identyfikowania błędów w grze.
6) Zaktualizowaliśmy regulamin forum
7) W celu zmniejszenia obciążenia bazy danych wyczyściliśmy historię shoutboxa oraz zmniejszyliśmy limit prywatnych wiadomości, które możecie przechowywać. Będziemy wdzięczni, jeżeli dokonacie samodzielnego oczyszczenia swoich skrzynek.
8) Wiemy że występują pewne problemy z działaniem wtyczek TapTalk oraz Statystyk Forum (te zostały chwilowo wyłączone). Postaramy się je rozwiązać jak najszybciej. Wtedy powinniśmy przywrócić ich pełne działanie.
Sir Richard Branson
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-07-2013, 12:14 przez Piotrek.)
szybkie cytowanie
Hypia02
"Co to jest za dziewczyna ?..."
Niezły klient

Liczba postów: 488
19-07-2013, 17:22

A mi brakuję "starego wyglądu forum". Czyli to co zostało przeniesione na dół, lepiej jakbyście tego nie zmieniali, bo teraz to mi jakoś ciężko jest wszystko ogarnąć.
szybkie cytowanie
Piotrek
Administrator
Administrator

21-07-2013, 22:18

Zmiany wprowadzane z dniem dzisiejszym.
1) Zmieniono domyślny styl forum. Od tego momentu jest on jedynym stylem dostępnym dla członków grupy "Użytkownik". Członkowie grup "Niezły klient" oraz "VIP", mają możliwość wyboru między tym stylem, a dotychczas domyślnym stylem "Reksio".
2) W skutek wyboru użytkowników - przywrócono shoutbox, w miejsce statystyk. Przypominamy, że z powodów technicznych nie jest możliwa ich wspólna koegzystencja. Co więcej link do szerszych statystyk, można znaleźć na stronie głównej forum.
3) Od dnia 22.07.2013r., moderatorzy forum, zamiast upomnień słownych, uprawnieni są do nadawania upomnień słownych z blokadą pisania na min. 24 godziny. Jest to rekomendowanym przez administrację środkiem dyscyplinującym.

Bonus:
1) W najbliższych dniach nastąpi konkretyzacja regulaminu forum.
2) Planujemy wprowadzenie regulaminu shoutboxa.
Sir Richard Branson
szybkie cytowanie
TheMrKarolus
Niezły Klient
Niezły klient

Liczba postów: 940
22-07-2013, 16:16

Ja się zgłaszam na ochotnika do małej poprawy banera.
szybkie cytowanie
Nokian
Moderator
Moderator

Liczba postów: 885
22-07-2013, 23:21

Z racji tego, że coś się pochrzaniło z automatycznym zdejmowaniem zakazu pisania (być może także moderacji postów) proszę wszystkie osoby, które takowy zakaz posiadają o informację na PW, gdy ten okres Wam już minie- trzeba tą blokadę wyłączać ręczenie niestety.

Tylko błagam... piszcie normalne tematy bo jak widzę coś w stylu "dsvasfr" albo "ej" to wiadomość od razu ląduje w koszu.
szybkie cytowanie
Piotrek
Administrator
Administrator

22-02-2014, 17:53

Informuję że _PMA został awansowany na administratora, nastomiast Pietrex oraz Kru129 zostali moderatorami na okres testowy.
Sir Richard Branson
szybkie cytowanie
Piotrek
Administrator
Administrator

26-03-2014, 00:43

* Skrypt forum został zaktualizowany do najnowszej wersji.
* Maksymalny rozmiar obrazków w poście został zwiększony do 800 x 600
* Pietrex oraz Kru129 pomyślnie przeszli okres testowy i zostali moderatorami na stałe.
* Forum oraz portalowi zostały przypisane dwa oddzielne adresy IP, co mamy nadzieję, że ograniczy występowanie problemów z przeciążeniem serwera.
Sir Richard Branson
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-03-2014, 00:44 przez Piotrek.)
szybkie cytowanie
Szeryff123
No-Life
*
Użytkownik

Liczba postów: 674
26-03-2014, 01:13

A co się stało z ciemnym stylem? Zamiast niego mam standardowy wymieszany z tym ciemnym: http://s26.postimg.org/aplcz2ncp/jyjy.jpg
Na pytania związane z Volvem F10 nie odpowiadam!!!
Nie pomagam z konwertem, ze zmodem, z blenderem, ani jakąkolwiek modyfikacją, od tego są poradniki.
szybkie cytowanie
smyro
Z drogi k****!
Niezły klient

Liczba postów: 610
26-03-2014, 01:13

A ten walący po oczach styl zostanie? bo jest jakby to powiedzieć zje...kijowy.
Renault Premium 460DXi
i5-2500K | MSI P67A-GD55 (B3) | GTX 560 (970? ^^) | Corsair Vengeance 2x4GB 1600 MHz | Corsair CX600 | Fractal Design Define R3 | Corsair H60 | LG 25UM65
szybkie cytowanie
Piotrek
Administrator
Administrator

26-03-2014, 09:24

Widocznie z pewnych powodów jest on niekompatybilny ze skryptem w wersji 1.6.12. Nie mam czasu teraz rozwiązywać tego problemu, dlatego przerzuciłem wszystkich na Reksia.
Sir Richard Branson
szybkie cytowanie
prank
Adept
*
Użytkownik

Liczba postów: 13
26-03-2014, 12:19

Teraz forum wygląda tak samo jak dawne MC, dla mnie to żadna pociecha bo ich forum strasznie zamulało ilością bajerów.
Stary styl wydawał się czytelniejszy, tekst wyszczególniony kolorem żółtym i zielonym błyszczącym jest teraz nie do odczytania (dopiero kiedy go podcieniowałem mogłem przeczytać) przydał by się jakiś inny kolor tła bo nawet RadolSzczecin ze swoim kolorkiem wygląda jak zwykły nie wyróżniający się niczym użytkownik.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-03-2014, 12:20 przez prank.)
szybkie cytowanie
Piotrek
Administrator
Administrator

26-03-2014, 13:04

Prank, tak jak napisałem w poprzednim poście.
Ciemny styl uległ awarii, której nie mam w tym momencie czasu usunąć. Były więc rozwiązania:
a) Zamknąć forum do czasu aż ktoś będzie miał czas zająć się problemem
b) Zmusić użytkowników do korzystania z forum wyglądającego tak jak pokazał Szeryff: http://s26.postimg.org/aplcz2ncp/jyjy.jpg
c) Albo przełączyć wszystkich na inny styl do momentu usunięcia awarii.

Czy tamten styl powróci - to zależy od tego czy uda się naprawa i kiedy kto na nią znajdzie czas.
Najbardziej śmieszy mnie jednak to, że gdy jakiś rok temu przełączyłem użytkowników z tego stylu który jest teraz na styl ciemny, to próbowano mnie zlinczować. Jak widać gust każdy ma swój.
Prywatnie nie widzę na forum żadnych bajerów. Wręcz w porównaniu z innymi forami, te wydaje się mieć dużo bajerów.

A temat póki co zamykam, żeby zanim ktoś się wypowie o zmianie stylów zapoznał się z jego przyczyną.
Sir Richard Branson
szybkie cytowanie
Nokian
Moderator
Moderator

Liczba postów: 885
01-04-2014, 10:52

Po zmianie stylu na Reksio wiadomości pisane jako priv na SB są praktycznie nie czytelne - bordowy kolor tła wiadomości zlewa się z czarną czcionką. Można to jakoś zmienić?
szybkie cytowanie
Piotrek
Administrator
Administrator

03-04-2014, 11:35

Nokian, tak było zawsze, ale zobaczymy co da się z tym zrobić.

Wprowadzono następujące zmiany:
1) Wprowadzony został nowy styl forum - STB, spójny z wyglądem naszego portalu. Styl ustawiony został jako styl domyślny i wszyscy użytkownicy zostali na niego przeniesieni.
Jeżeli ktoś chce powrócić do Reksia, może to zrobić wchodząc Panel użytkownika » Edytuj opcje.
Wszelkie usterki i niedociągnięcia w nowym stylu prosimy zgłaszać w specjalnie przygotowanym do tego wątku: http://eurotrucksimulator2.info/pl/forum...?tid=10114
2) Shoutbox widoczny jest dopiero po zalogowaniu się. Wprowadzi to pewne oszczędności dla serwera.
Sir Richard Branson
szybkie cytowanie
Piotrek
Administrator
Administrator

29-04-2014, 14:49

W związku z przeprowadzoną migracją, ostatnie posty dostępne na forum pochodzą z ok. godz. 20.40 dnia wczorajszego.
W związku z dokonanymi pracami oczyszczającymi z Waszych liczników mogło ubyć wiele postów.

Wprowadzono szereg zmian na forum:

1) Uaktualnienia techniczne:
  • Zaktualizowano skrypt forum do najnowszej wersji (1.6.13)
  • Zaktualizowano php z wersji 5.2.17 do 5.5.8
  • Zmieniono silnik SQL z MySQLi 5.1.61 na MySQLi 10.0.10
  • Zaktualizowano liczniki
  • Zaktualizowano niektóre wtyczki

2. Wprowadzono zmiany w Avatarach
  • Zaktualizowano wygląd domyślnego avatara - logo ETS2.
  • Wśród dostępnych avatarów wprowadzono loga związane z projektami SCS Software: American Truck Simulator oraz World of Trucks.
  • Do dostępnych avatarów dodano avatary zawierające wszystkie ciężarówki obecne w ETS2.
  • Avatary dostępne w silniku forum możecie znaleźć i wybrać wchodząc w Panel użytkownika -> Zmień awatar -> Galerie awatarów -> Domyślna Galeria -> OK

3. zmiany konfiguracyjne
  • Zmieniono czas forum na letni.
  • Zmieniono domyślną liczbę wątków wyświetlanych na stronie z 20 na 25
  • Zmieniono liczbę odpowiedzi, po przekroczeniu której wątek zostanie uznany za "popularny" z 20 na 50.
  • Zmieniono liczbę wyświetleń, po przekroczeniu której wątek zostanie uznany za "popularny" ze 150 na 250.
  • Zmieniono maksymalny rozmiar avatara na 128x128 pikseli.
  • Wprowadzono kilka zmian konfiguracyjnych utrudniających tworzenie multikont.
  • W stylu STB wprowadzono pole reklamowe. Prosimy o wybaczenie, ale serwer za darmo nie chce działaćSmile

4. Zmiany porządkujące
  • wyczyszczono shoutbox
  • opróżniono kosz
  • skasowano wątki z działu Wasze screeny i filmiki związane z grą, w których w ciągu ostatniego roku nie pojawił się żaden nowy post.
  • dość mocno oczyściliśmy dział Mody - księga życzeń. Jednocześnie pragniemy przypomnieć iż jest to dział w których zlecamy stworzenie dodatku, lub dyskutujemy o potrzebie jego stworzenia. Nie jest to dział służący do wyręczania się w szukaniu jakiegoś dodatku na naszym forum.
  • Dokonano pomniejszych prac czyszczących w działach. Zwykle dotyczyły one wątków w których żaden nowy post nie pojawił się w ciągu ostatniego roku.

5. Planowane przyszłe zmiany na miesiące maj i czerwiec.
  • Znacząca zmiana obowiązującego regulaminu forum
  • Stworzenie oddzielnego regulaminu dla shoutboxa
  • Zmiana/ aktualizacja regulaminów działowych
  • Reorganizacja działów forum.
Sir Richard Branson
szybkie cytowanie
Piotrek
Administrator
Administrator

02-07-2014, 15:34

Z dniem dzisiejszym funkcje moderatorów przestali pełnić Grzegorz oraz Thombike.
Serdecznie dziękujemy im za dotychczasową posługę oraz życzymy wszystkiego co najlepsze w dalszym życiu i działaniu!

Dodatkowe uzupełnianie zespołu moderatorskiego nie jest w tym momencie planowane.
Sir Richard Branson
szybkie cytowanie
Piotrek
Administrator
Administrator

23-09-2014, 11:32

Wczoraj w celu wyleczenia problemu z Taptalkiem zaktualizowano aktualizację skryptu i wtyczki. Niestety skutki były odwrotne do oczekiwanych. Pojawiło się wiele poważnych problemów.
W związku z tym wykonano backup - przywrócenie ostatniej dobrej konfiguracji. Posty z dziś i wczoraj zostały utracone. Niestety.
Sir Richard Branson
szybkie cytowanie
Piotrek
Administrator
Administrator

05-11-2014, 15:38

Pragnę poinformować iż kilka dni temu KamilS zrezygnował z pełnienia funkcji moderatora forum.
Dziękuję mu serdecznie za cały czas który poświęcił serwisowi i życzę powodzenia w dalszym życiu!
Sir Richard Branson
szybkie cytowanie

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości