UWAGA!
Forum dostępne jest jedynie w formie Archiwum (tylko do odczytu). Zapraszamy na NASZ PORTAL

W przypadku decyzji o definitywnym zamknięciu forum zostanie ona podana z 7 dniowym wyprzedzeniem.

We wszelkich sprawach dotyczących forum prosimy kontaktować się z administracją pod adresem mailowym: forum [małpka] eurotrucksimulator2.info

Gra na Steam czy ze sklepu.
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
natekpl
Nowy
*
Użytkownik

Liczba postów: 8
07-08-2013, 19:52

Witam. Szukałem lecz nie znalazłem takiego tematu. Jeżeli był to prosiłbym o podesłanie. Chciałbym zakupić ETS2 lecz nie wiem czym dokładnie różni się gra instalowana bezpośrednio na komputerze(płytka) od tej ze steam'a? Czy jedną z różnic gdy kupię na steam jest to, że będę mógł grać na kilku komputerach, (ściągam steam na innym komputerze i on sobie ściąga gre) natomiast gdy kupię płytę to będę musiał ją za każdym razem ją instalować jak będę zmieniał komputer? Jakie jeszcze są różnice czy może jednak nie ma?
szybkie cytowanie
UltimateVision
Zamieniam kofeinę w kod.
*
Użytkownik

Liczba postów: 315
07-08-2013, 22:18

Nie ma różnic bo klucz z wersji "pudełkowej" możesz i tak przypisać do steama.
szybkie cytowanie
natekpl
Nowy
*
Użytkownik

07-08-2013, 22:55

Rozumiem. A widziałem na allegro ostatnio, że sprzedają ets2 przez Steam Gift (bez żadnego klucza). Wiem tyle, że po kupnie czegoś takiego dostajemy link i ściągamy grę przez steama.

Tak to wygląda. http://www.best-games.com.pl/instrukcja_...ezent.html
Czy po kupnie takiego gifta gra będzie pełna i legalna?
szybkie cytowanie
abc123
Adept
*
Użytkownik

Liczba postów: 63
07-08-2013, 23:12

Tu opisałem jak to wygląda, gdy kupujesz grę w postaci SteamGift.

Jeśli masz do wyboru kupno klucza i SteamGift, to zawsze wybieraj SteamGift, bo jest na pewno legalnie pozyskana gra. Nie da się ze sklepu Steam wyciągnąć nielegalnie SteamGifta Wink

W przypadku Steama, nie musisz latać z pudełkami i płytami między kompami oraz aktualizacje pobierają i instalują się automatycznie (chyba, że wyłączysz), przez co nie musisz szukać linków Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-08-2013, 23:16 przez abc123.)
szybkie cytowanie
natekpl
Nowy
*
Użytkownik

07-08-2013, 23:25

Dzięki wielkie za odpowiedź. Chciałem kupić na cdp.pl ale niestety nie mogę bo wyskakuje błąd Obrazek
Więc postanowiłem kupić na allegro i wybiorę tego StreamGift.
szybkie cytowanie
scaniadriver-wroclaw
Adept
*
Użytkownik

Liczba postów: 17
27-10-2013, 12:08

ja kupiłem złotą edycje na płycie i dodałem sobie do steam róznicy niem a zadnej chyba ze cenowa Smile
szybkie cytowanie
dan966
Trucker
*
Użytkownik

Liczba postów: 104
27-10-2013, 13:34

Ja polecam grę na Steam, raz zakupiona będzie Twoja do końca żywotaBig Grin Nie musisz paprać się z kluczami, pudełkami itp. Poza tym, na Steam można czasem wydrzeć grę za grosze w porównaniu do innych platform. Ostatnio była promocja na ETS2 -66% za 6,79euro (do 30zł) więc ładnie się opłaca.
szybkie cytowanie
Zajcuu
Zajcek | Delta Trans
*
Użytkownik

Liczba postów: 10
13-11-2013, 21:32

Tak tylko, że aby zainstalować grę trzeba mieć połączenie z netem, serwery mogą paść itd. Według mnie Steam to głupota. Oczywiście każdy ma swoje zdanie, które ja szanuję.
Delta Trans

szybkie cytowanie
kru129
Moderator
Moderator

Liczba postów: 745
13-11-2013, 23:33

Przecież gra bez Steama również wymaga połączenia z internetem. Gra weryfikuje klucz z serwerami SCSu i serwery również mogą tam paść... Steam ma więcej zalet nic wad, a twoje zdanie jest nieuzasadnione Wink Gra jest dożywotnia przypisana do Steama i podczas formatu nie trzeba się martwić o instalację, klucz itp.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2013, 23:34 przez kru129.)
szybkie cytowanie
czaja454
Adept
*
Użytkownik

Liczba postów: 18
13-02-2014, 15:09

Aktualnie stoję przed wyborem jak autor tematu. Steam czy wersja pudełkowa?
Chcę zakupić złotą edycję z dodatkiem ekspansja polska. Co polecacie?
Aktualnie mam wersję "posłodzoną" i jakiś tam postęp w grze który będę chciał zachować. Możecie przekierować mnie do tematu lub tu odpowiedzieć jakie pliki/foldery musze zachować przy reinstalacji, tak aby potem po prostu grać dalej?
szybkie cytowanie
kru129
Moderator
Moderator

Liczba postów: 745
13-02-2014, 15:11

Moje Dokumenty i skopiuj cały folder Euro Truck Simulator 2. W nim powinny być foldery profiles, mod, screenshot i inne. Tam są zapisane wszystkie postępy w grze.
szybkie cytowanie
wombat
Użytkownik
VIP

Liczba postów: 164
13-02-2014, 16:06

(13-02-2014, 15:09 )czaja454 napisał(a): Aktualnie stoję przed wyborem jak autor tematu. Steam czy wersja pudełkowa?
Chcę zakupić złotą edycję z dodatkiem ekspansja polska. Co polecacie?
Aktualnie mam wersję "posłodzoną" i jakiś tam postęp w grze który będę chciał zachować. Możecie przekierować mnie do tematu lub tu odpowiedzieć jakie pliki/foldery musze zachować przy reinstalacji, tak aby potem po prostu grać dalej?

Kup pudełkową, jak będziesz miał taki kaprys to sobie dodasz na steam. A jak się na stima obrazisz to dalej na zwykłej grać będziesz.
szybkie cytowanie
Dymion
Adept
*
Użytkownik

Liczba postów: 13
13-02-2014, 17:30

O wyborze powinna decydować cena. Kup tam gdzie taniej, a jak masz sentyment do pudełek, to załatw sobie puste i na drukarce wydrukuj wkładkę Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2014, 17:32 przez Dymion.)
szybkie cytowanie
conradowl
Adept
*
Użytkownik

Liczba postów: 23
15-02-2014, 19:17

Osobiście polecam steam, grać można offline. Więc problemy z netem to nie problem.
Przy najbliższym połączeniu z siecią statystyki i postęp pójdą na serwer.
Poza tym steam sam w sobie to świetna sprawa, kupuję gry ostatnio głównie przez promocje humble bundle i od razu dostaję całe paczki (np. ekonomiczne itp).
Sam steam początkowo założyłem do Call Of Duty.

Poza steam na laptopie korzystam z xboxa360, gry kupuję na ebay (mieszkam w Szkocji), mam nadzieję kiedyś zobaczyć grę SCS na tę platformę Smile
szybkie cytowanie
kargul
Niemożliwy
*
Użytkownik

Liczba postów: 29
22-03-2014, 11:11

Cytat:Tak tylko, że aby zainstalować grę trzeba mieć połączenie z netem, serwery mogą paść itd. Według mnie Steam to głupota. Oczywiście każdy ma swoje zdanie, które ja szanuję.

Racja, mam takie samo zdanie, ogólnie większość gier teraz czy to przy instalacji czy podczas gry potrzebuje połączenia się z serwerem i bez tego nie chce działać. Wyobrażacie sobie jak to będzie kiedy będziecie chcieli sięgnąć do takiej gierki za x-lat a serwery będą już zamknięte bo "projekt" się skończył?

Osobiście kupiłem wersję książkową ETS2 razem z płytką chociaż nie lubię dźwięku wirującej płyty w napędzie i ściągnąłem sobie cyfrową wersje do instalacji. Jednak lubię gdy mogę nowy nabytek postawić na półce.
szybkie cytowanie
ipkis
Użytkownik
*
Użytkownik

Liczba postów: 126
26-03-2014, 15:32

(22-03-2014, 11:11 )kargul napisał(a): Racja, mam takie samo zdanie, ogólnie większość gier teraz czy to przy instalacji czy podczas gry potrzebuje połączenia się z serwerem i bez tego nie chce działać. Wyobrażacie sobie jak to będzie kiedy będziecie chcieli sięgnąć do takiej gierki za x-lat a serwery będą już zamknięte bo "projekt" się skończył?
Osobiście kupiłem wersję książkową ETS2 razem z płytką chociaż nie lubię dźwięku wirującej płyty w napędzie i ściągnąłem sobie cyfrową wersje do instalacji. Jednak lubię gdy mogę nowy nabytek postawić na półce.

Edit: "Pisząc projekt" masz na myśli Seama prawda? Jeśli tak to skorzystam z kopii zapasowej. Swoją drogą zbyt wielu firmom zależy aby steam wciąż istniał.

Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje
Krzyczy z grubym kijem, że połamie ci kości
Że mądry ustąpił? To oznaka słabości
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-03-2014, 15:36 przez ipkis.)
szybkie cytowanie
kargul
Niemożliwy
*
Użytkownik

26-03-2014, 16:04

Pisząc "Projekt" miałem na myśli dana grę. Wyobraź sobie grę tak wypasioną że sięgasz do niej co jakiś czas, nie przejmujesz się tym że do aktywacji i działania potrzebuje połączenia z internetem, że save'y są zapisywane gdzieś w "chmurze". Gra ma już swoje lata i coraz mniej osób pamięta o niej. Wreszcie przychodzi ten moment kiedy utrzymywanie serwerów przestaje być opłacalne i wydawca zamyka serwer a Ty zostajesz z tytułem który już nie odpalisz. Oczywiście wydawca mógłby wydać jakiś patch umożliwiający odpalenie gry offline. Ale można sobie na to liczyć. Więc średnio zachwycam się tymi gierkami które bez internetu nie chcą pokazać nawet intra.
szybkie cytowanie
ipkis
Użytkownik
*
Użytkownik

03-04-2014, 21:49

Sorry ale nie rozumiem.
Skoro grę nazywasz projektem to powiedz mi na przykładzie ETS2 jakie serwery ma zamknąć SCS abym nie mógł grać? Save'y są w chmurze? Czyli mogę usunąć profil z dysku tak?
Jeśli taki wydawca zamknie serwery do MP to jakie znaczenie będzie miało to czy gram przez Steama czy normalnie? No to dalej. Gdy nie mam internetu to nie mogę zagrać w gry przez Steama? A o trybie offline słyszał?
Wracając do zamkniętych "projektów", to jak myślisz ten projekt jest zamknięty - http://store.steampowered.com/app/6800/?
Mała podpowiedź - aktualna strona wydawcy http://www.pyromobilegames.com/
Zauważ, że odniosłeś się do Steama i cały czas do tego pije.
Jeśli byś odniósł się do takiego Diablo 3 i Blizzarda to inna bajka (chociaż serwery D2 działały z 10lat)

Mądry głupiemu ustępuje
szybkie cytowanie
kargul
Niemożliwy
*
Użytkownik

03-04-2014, 22:53

W mojej wypowiedzi miałem na myśli właśnie gry ala Diablo3 a nie ETS2. Gry w których save'y trzymane są gdzieś tam a nie na lokalnym komputerze, ba niedługo w ogóle nie będzie gier bo będą działały w chmurze a Ty będziesz miał tylko dostęp do danych wynikowych. Ktoś wyciąga wtykę = Ty nie grasz.

Jeśli jednak mam odnieść się do ETS2 a czy przypadkiem do aktywacji nie trzeba wpisać kod który weryfikuje się w bazie na serwerze scs? W końcu do aktywacji potrzebny jest net więc wnioskuję że gra zagląda tam by sprawdzić czy kod jest prawidłowy). Teoretycznie jeśli nie będzie miała gdzie zajrzeć to jej nie odblokujesz i będzie dalej demem.

Jeśli chodzi o Steam ( fakt steam jest tylko systemem dystrybucji i w sumie niema nic wspólnego z tym co napisałem wyżej)a więc jaki jest taki jest, kto chce niech ma, jakby go nie zachwalali nie chcę mieć tam konta i tyle Smile

PS. Ogólnie chodziło mi że w grach zaczyna stosować się coś co ładnie nazywa się "starzenie produktu". Kupisz, pograsz a że to będzie musiało do egzystencji mieć dostęp do serwera to łatwiej taka grę będzie można uśmiercić byś pobiegł kupić następną.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2014, 23:06 przez kargul.)
szybkie cytowanie
ipkis
Użytkownik
*
Użytkownik

04-04-2014, 00:14

@up
Zacytowałeś tekst o Steamie (nawet pada tam nazwa), więc teoretycznie się do tego odnosiłeś. Co się tyczy samego Steama to sam mam, ale nie uważam tego oprogramowania za jakieś wielkie dokonanie, kto chce to ma kto nie to nie, proste i logiczne.
Co do reszty trudno się z Tobą nie zgodzić Smile

Mądry głupiemu ustępuje
szybkie cytowanie

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości