UWAGA!
Forum dostępne jest jedynie w formie Archiwum (tylko do odczytu). Zapraszamy na NASZ PORTAL

W przypadku decyzji o definitywnym zamknięciu forum zostanie ona podana z 7 dniowym wyprzedzeniem.

We wszelkich sprawach dotyczących forum prosimy kontaktować się z administracją pod adresem mailowym: forum [małpka] eurotrucksimulator2.info

hard truck :)
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ghost
Niezły Klient
Niezły klient

Liczba postów: 483
24-11-2012, 23:47

Ale istnieje coś takiego jak DLC Smile I jeśli ludzie usłyszą, że można jeździć ciężarówką po całym świecie, na pewno będą chcieli to mieć - czyt. kupić Smile Większa sprzedaż = większy zysk :d a jeśli gra się spodoba i usłyszą o wielu DLC za niewielkie pieniądze, to jakieś 70% posiadaczy oryginalnej gry prawdopodobnie zakupi tą dodatkową zawartość.
Intel Core i3-4130 3.4GHz 3MB
MSI GeForce GTX650Ti 2GB OC
Corsair 4GB 1600MHz Vengeance Blue CL9

Aktualny projekt:
Coming Soon

szybkie cytowanie
Thombike
Swojak
*
Użytkownik

Liczba postów: 377
23-12-2012, 10:42

Trochę mylicie jedno z drugim i trzecim ale ogólnie obaj macie po trochę rację. na pewno stworzenie dodatku, nawet dużego jest tańsze iż zrobienie nowej gry. Głównie dlatego, ze jak coś ma być nowe to cóż..powinno być lepsze od starego, więc oparcie się na starym engine i dorobienie dużej mapy spowodowałoby raczej wielką klapę zamiast sukcesu nowego produktu.
DLC byłoby lepszym wyjściem także ze względów marketingowych i sprzedaż kopii już wydanego produktu. niestety wszyscy wiemy raczej niewiele o kosztach takich przedsięwzięć i jeżeli różnice są niewielkie to jest kwestia ryzyka jakie dane studio chce lub nie podejmować. SCS jako studio małe musi raczej wszelkiego ryzyka unikać i stawiać na rzeczy sprawdzone i pewne. na razie nie stać ich na ponoszenie jakiegokolwiek ryzyka. Może gdyby zainteresował się wreszcie tematem jakiś spory wydawca i po prostu zlecił SCS wykonanie czegoś w stylu WTS, za co taki wydawca sypie określoną, konkretnie większa gotówką, ma większy wpływ na uzyskanie licencji bo posiada inne, lepsze mechanizmy negocjacyjne i wiele innych czynników, które mogłyby się przyczynić do powstania nowego, lepszego produktu to on powstanie. Tyle, że to albo pieśń przyszłości albo marzenie ściętej głowy. To wiedzą tylko bossowie SCSu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2012, 11:07 przez Hawrek.)
szybkie cytowanie
pankot
Polo Coupe GT 91r
*
Użytkownik

Liczba postów: 66
24-12-2012, 15:45

Pozatym, pamiętam jak za czasów pttm, haulina, itp, wszyscy zawsze narzekali, że tylko usa a nie europa. Scs poszło za prośbami graczy, to teraz będzie ze czemu nie ameryka.... Polakowi zawsze ciężko dogodzić Big Grin
szybkie cytowanie
Klodex
Niezły Klient
Niezły klient

Liczba postów: 16
24-12-2012, 16:37

Heh dokładnie, ale jednak z drugiej strony patrząc ludzie się domagają symulatora w Ameryce w dobrej oprawie graficznej bo jednak Long Haul od SCS to już nieco przestarzały produkt Tongue
Ale ja tam nie narzekam, jestem wręcz za tym aby SCS rozbudowywał swój projekt (ETS2) do symulatora po całej Europie, żebyśmy mogli wszystkimi modelami i markami ciągników pojeździć, ciągnąć naczepy prawdziwych firm i naprawdę oddać prawdziwą pracę kierowcy w Europie.
The road it's all I got and it's all I need...

Link do mojego kanału na YouTube. Zapraszam!
szybkie cytowanie
Thombike
Swojak
*
Użytkownik

24-12-2012, 17:26

A ja jednak uważam, że kolejny krok w rozwoju tematu to world truck simulator, gdzie mielibyśmy wybór rozwijania firmy i kariery na jednym z kontynentów, z których każdy różniłby się zarówno klimatem, rodzajem dróg, dostępnych ciężarówek, specyfiką przewożonych towarów i sposobu ich przewożenia ( road train w australii) a nawet warunkami atmosferycznymi - mroźna zima na syberii czy alasce, tornada i powodzie w amerykach, piaskowe burze....heh...pomarzyć Smile
szybkie cytowanie
Klodex
Niezły Klient
Niezły klient

Liczba postów: 16
24-12-2012, 17:28

O Thombike ja też o tym marzę. Jednak sądzę, że zanim SCS by się udało zrobić WTS to ohoho więc siegnałem po bliższe marzenia o rozbudowie ETS Tongue
The road it's all I got and it's all I need...

Link do mojego kanału na YouTube. Zapraszam!
szybkie cytowanie
Ghost
Niezły Klient
Niezły klient

24-12-2012, 20:12

Trzeba by ładną sumkę włożyć w projekt WTS Tongue

Aktualny projekt:
Coming Soon

szybkie cytowanie
Thombike
Swojak
*
Użytkownik

25-12-2012, 00:43

Gdyby poprzednie części były rozwijane w nieco szybszym tempie to ta sumka nie byłaby znowu tak ogromna. na dzień dzisiejszy faktycznie...zadanie raczej dla większego studia lub podparte kasa dużego wydawcy.
szybkie cytowanie
Biniu
Użytkownik
*
Użytkownik

Liczba postów: 142
28-12-2012, 10:36

Kiedy grałem jako dzieciak w Hard Trucka 2, a potem King of the Road marzyłem o czymś takim jak ETS, by były normalne europejskie ciągniki, prawdziwe trasy i miasta. 10 lat sobie ponad poczekałem na realizację przez jakieś studio takiej gry. To World Truck Simulator pewnie też będzie za 5-10 lat. Osobiście bym jednak wolał, żeby powstał z dopracowaną do granic możliwości mapą (więcej więcej miast i więcej detali takich jak np. most w Lewinie Kłodzkim) i lepszą fizyką jazdy ETS3 niż taki WTS.
szybkie cytowanie
Ghost
Niezły Klient
Niezły klient

28-12-2012, 11:09

hard truck 2 to king of the road, tyle ze po polsku ;p

Aktualny projekt:
Coming Soon

szybkie cytowanie
Biniu
Użytkownik
*
Użytkownik

Liczba postów: 142
28-12-2012, 11:25

King of the road to taka bardziej rozbudowana wersja Hard Trucka 2 była, ale to nie są te same gry.
szybkie cytowanie
Slash1067
Jestem łazikiem marsjańskim
*
Użytkownik

Liczba postów: 598
28-12-2012, 11:35

Dobra walić te hard trucki itd Jeżeli SCS miało by pracować nad ATS'em to powinny być bardziej zróżnicowane poszczególne stany w USA i powinny być truckstopy.No przepraszam ale jeżeli w Haulinie bez modów był jakiś porządny truckstop to ja jestem święty,truckstopy są jednym z najlepiej znanych miejsc gdzie spotkasz masę ciężarówek.Najlepsze truckstopy jak dotąd widziałem w Rig'n'Roll mimo że one były opustoszałe ale przejdźmy dalej czyli odwzorowywanie trucków,no cóż w haulinie Kenworth T600 ma interior od Peterbilta i to jest największy błąd SCS-u mianowicie ciężarówki mają zupełnie inne interiory niż powinny mieć a exterior w Haulinie to tylko kierowca i niebiska tekstura.Reasumując nie mam za dużych wymagać tylko chcę odwzorowania chociaż w kilkunasty procentach tereny i ciężarówek.
szybkie cytowanie
molnar
aka Kirst
*
Użytkownik

Liczba postów: 40
28-12-2012, 12:04

Jak SCS zrobi coś takiego lub takiego, gra/DLC może kosztować i 200 złotych. No ale wiadomo, że nic podobnego nie powstanie... bez pracy moderów oczywiście za darmo bo SCS cały czas działa tak sztampowo.
szybkie cytowanie
driver308
Adept
*
Użytkownik

Liczba postów: 13
12-01-2013, 13:07

Nie chciało mi się zakładać tematu mam pytanie czy ta gra Headlight rosyjska już wyszła ??
szybkie cytowanie
Nokian
Moderator
Moderator

Liczba postów: 885
12-01-2013, 13:15

Nie wyszła i pewnie nie wyjdzie. Jak jeszcze ich strony działały to od lipca 2009 roku nie zrobili tam żadnej aktualizacji a sam projekt został podobnio zawieszony z powodu braku $$$. Oczywiście już od co ponad roku strony nie działają więc można zapomnieć.
szybkie cytowanie
Ghost
Niezły Klient
Niezły klient

12-01-2013, 13:26

w haulinie kazda marka miala swoj interior.... Wystarczy w plikach popatrzec -.- kenworth mial inny, pete mial inny, freightliner inny, mack inny i ws mial inny inter, no i ford chyba jeszcze mial osobny

Aktualny projekt:
Coming Soon

szybkie cytowanie
Slash1067
Jestem łazikiem marsjańskim
*
Użytkownik

Liczba postów: 598
12-01-2013, 13:33

(12-01-2013, 13:26 )czareq234 napisał(a): w haulinie kazda marka miala swoj interior.... Wystarczy w plikach popatrzec -.- kenworth mial inny, pete mial inny, freightliner inny, mack inny i ws mial inny inter, no i ford chyba jeszcze mial osobny

No tak ale SCS skopał to i w KW T600 mieliśmy interior od Peterbilta i wgl model lusterek był też skopany
szybkie cytowanie
ipkis
Użytkownik
*
Użytkownik

Liczba postów: 126
12-01-2013, 16:08

(23-12-2012, 10:42 )Thombike napisał(a): TMoże gdyby zainteresował się wreszcie tematem jakiś spory wydawca i po prostu zlecił SCS wykonanie czegoś w stylu WTS, za co taki wydawca sypie określoną, konkretnie większa gotówką, ma większy wpływ na uzyskanie licencji bo posiada inne, lepsze mechanizmy negocjacyjne i wiele innych czynników, które mogłyby się przyczynić do powstania nowego, lepszego produktu to on powstanie. Tyle, że to albo pieśń przyszłości albo marzenie ściętej głowy. To wiedzą tylko bossowie SCSu.
Wg mnie sprawa może wyglądać trochę inaczej. Brak świeżych pomysłów na gry wśród dużych wydawców jest widoczny. Natomiast sukces SCS na pewno jest zauważalny. Podejrzewam, że wyniki sprzedaży zaskoczyły również samego SCSa. Gra również wyniosła symulatory ciężarówek na nowy poziom (pomijając wyniki sprzedaży wystarczy spojrzeć na oceny prasy branżowej). Widać że w pomyśle tkwi potencjał. Skoro taka gra powstała dzięki małym nakładom finansowych (w porównaniu z dużymi produkcjami) można spodziewać się lepszych efektów dzięki większym nakładom finansowym )oczywiście nawet nieograniczone nakłady nie dadzą sprzedaży porównywalnej z największymi produkcjami). To pewnie zauważyły wielkie studia. Ludzie szukają czegoś nowego. Świetnym przykładem jest WOT, który przez dużych wydawców został odrzucony ze względu na przewidywaną małą popularność.

Pozostaje zasadnicze pytanie czy przez zaangażowanie dużego wydawcy gra nie straci swojego charakteru.

Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje
Krzyczy z grubym kijem, że połamie ci kości
Że mądry ustąpił? To oznaka słabości
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2013, 16:59 przez ipkis.)
szybkie cytowanie
gamroth1
Niezły Klient
Niezły klient

Liczba postów: 17
12-01-2013, 16:45

@ipkis podzielam twoje zdanie i obawiam się, że gdyby np łapy wyciągnęło by EA - otrzymalibyśmy niedokończoną wersję DLC z masą bugów bądź grą robioną na "odp* się". Blizzard kładąc swoją łapę zawiesiłby jak w przypadku Diablo karteczkę soon i biłby kabzę ile wlezie. Prawdopodobnie przy wielkich firmach musielibyśmy liczyć się z jakimś systemem mikropłatności itd za dodatki, które SCS normalnie udostępniłby z zawartością gry.
szybkie cytowanie
Thombike
Swojak
*
Użytkownik

12-01-2013, 21:10

gamroth1 mylisz studio wykonawcze z wydawcą. Wydawcy tacy jak EA. zlecają małym studiom zrobienie produktów, które oni sprzedają pod swoja banderą. To ząłatwia problem marketingu, reklamy i właśnie nakładów potrzebnych na zrobienie takiej gry. Do tego takie EA stać na to by np. zafundować jakiś bardziej współczesny engine, na ktorym można by oprzeć grę a nawet wsparcie dla multiplayera. Teraz SCS robi wszystko we własnym zakresie. Minusem takiego rozwiązania nie byłaby mniejsza iloś dodatków lub większa ale płata. problemem byłaby przede wszystkim cena. o ile teraz już można ETS2 kupić za 40zł tak ze znaczkiem EA pewnie stałoby nadal za 129 lub więcej zeta, bo jakoś całą tą sieć trzeba utrzymać.
Drugi problem to sam wygląd ostateczny produktu. Aktualnie SCS ma własne założenia i się ich trzyma, nikt, może poza samymi fanami serii nie mówi im co ma być i jak ma być. W przypadku dużego wydawcy musi zaistnieć akceptacja i często mija sie ona z wizją studia wykonawczego. tak m.in. zabito ColinMcRae Rally coraz mniej robiąc rally a coraz bardziej...kij wie właściwie czym jest ostatnia odsłona pt: Dirt Showdown. Podobny los spotka NFS, który jeszcze przy serii Porsche wydawał sie być dobrze zapowiadającym się simem a teraz jest bezpłciową arkadową rąbanką. Duży wydawca jest skierowany na konkretny target a tym targetem są osoby w wieku lat 10+ a nie 19+. O starszych graczach nie wspominając. Czasem niestety trochę tak się czuję, jakby świat trochę zapomniał albo wszyscy wyszli z załozenia, że gościu 30+ już nie siada do kompa pograć, z tym, że ma inne wymagania. Dlaczego tak jest. A no bo w wiekszości cywilizowanego świata tak jest. ludzie w moim wieku lubiący wyścigi mają jakieś wychuchane pudło na 4 kołach i się scigają, miłośnicy militariów składają lub kończą składać własnego Willysa lub coś cięższego, zrzeszają sie w grupach militarystycznych i bawią sie w to w realu. kochający rajdy...jeżdża sobie w amatorskich rajdach (jak ja). niestety przeciętnego zjadacza chleba w tym kraju nie stać na to na co stać tego samego przeciętnego zjadacza w Niemczech czy USA. Dlatego..siada przed kompem i rżnie w NFSa, bo nie ma wyboru a do tego dał sobie wmówić, że nie ma nic lepszego. Oczywiście sa nisze...które wypełnia taki ETS2. ie mam jednak tu tak wielkich obaw, bo tego w pewnym sensie nie da się zrobić inaczej, bardziej arcadowo, bo już jest mocno uproszczone. Można tylko postarac sie zrobić to bardziej realistyczni pod wzgledem mechaniki i grafiki. Może tez ekonomii.
Przepraszam za błędy ale właśnie pisze to na minute przed wyjściem na afterparty po Rajdzie WOŚP Big Grin (8 w generalce, 3 w klasieSmile )
szybkie cytowanie

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości