UWAGA!
Forum dostępne jest jedynie w formie Archiwum (tylko do odczytu). Zapraszamy na NASZ PORTAL

W przypadku decyzji o definitywnym zamknięciu forum zostanie ona podana z 7 dniowym wyprzedzeniem.

We wszelkich sprawach dotyczących forum prosimy kontaktować się z administracją pod adresem mailowym: forum [małpka] eurotrucksimulator2.info

Virtual Master Truck 2013
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piotrek
Administrator
Administrator

Liczba postów: 625
13-07-2013, 11:48

Z przyjemnością pragniemy ogłosić iż wystartowała strona internetowa konkursu Virtual Master Truck. Znajdziecie ją pod adresem http://virtualmastertruck.pl/

Witryna dopiero wystartowała. Obecna edycja jest pierwszą organizowaną przez nas. Prosimy o wszelkie komentarze, uwagi i pytania dotyczące zarówno strony jak i konkursu. Szczególnie prosimy o konstruktywne zadawanie pytań dotyczących samych zasad konkursu. Dzięki temu, będziemy mogli rozwiać wszelkie wątpliwości i w razie potrzeby doprecyzować zasady, jeszcze zanim VMT wystartuje.
"Większość najlepszych pomysłów powstaje z frustracji. Z poczucia, że ja bym zrobił to lepiej"
Sir Richard Branson
szybkie cytowanie
Kielu
Moders-Team-Poland
*
Użytkownik

Liczba postów: 621
13-07-2013, 11:54

Mam pytanie. Wiem, że konkurs trwa do niedzieli 21-ego. Jednak aktualnie jestem na wyjeździe i w domu będę dopiero 22-ego. Jest jakaś możliwość przesunięcia terminu lub oddania pracy 22-ego? Co w takiej sytuacji mam zrobić? Pozostaje mi tylko czekać na kolejną edycję?
szybkie cytowanie
Piotrek
Administrator
Administrator

13-07-2013, 12:21

Na ten moment nie przewidujemy wydłużenia trwania konkursu, co nie oznacza, że nie będzie to miało miejsca ;-). Wiele zależy od Vox Populi ;-).

Coś mam wrażenie, że jeszcze dzisiaj opublikujemy w sieci FAQ. Także zadawajcie pytania, a ja z Ha-eSem będziemy starali się rozwiewać wasze wątpliwości.
"Większość najlepszych pomysłów powstaje z frustracji. Z poczucia, że ja bym zrobił to lepiej"
Sir Richard Branson
szybkie cytowanie
Keke
Użytkownik
*
Użytkownik

Liczba postów: 116
13-07-2013, 12:24

[Obrazek: niemiecka.jpg]

Czy to jest rzeczywiście scsowska okładka DLC, że umieszczacie ją na stronie?
Pytam bo wygląda na stworzoną dla zmyłki naiwnych i pobrania lewego DLC.
Komorowski, człowiek o znamionach prezydenta.
szybkie cytowanie
marcinek12232
Użytkownik
*
Użytkownik

Liczba postów: 112
13-07-2013, 12:36

Dobra to ja zadam kilka pytań Wink

1. Foty będzie można obrabiać czy prosto z gry.
2. W opcji:

Maniak dodatków będzie można mieć inną ciężarówkę oprócz SCS
Czy SCS + dodatki (tuning) z modów
I czy na SCS-owe można będzie używać skinów.

A i czy to bedzie tylko jeden konkurs czy będzie więcej i jak będzie przeprowadzone głosowanie Wink

Myśle że to tyle.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2013, 12:38 przez marcinek12232.)
szybkie cytowanie
John MacClane
Elite Of World Downhil Cup
*
Użytkownik

Liczba postów: 132
13-07-2013, 12:45

Też mam pytanie,
W formularzu trzeba podać m.in. "Nick" - Ma on być z tej strony tak?
czyli w moim przypadku "John MacClane" ?

Pozdrawiam Smile
VToP - Virtual Transport of People Polski Bus!
szybkie cytowanie
Trucker05
Nowy
*
Użytkownik

Liczba postów: 9
13-07-2013, 12:48

Zdjęcia mogą być robione w dowolnym miejscu na mapie czy jest jakieś konkretne?
szybkie cytowanie
MrQozo
Nowy
*
Użytkownik

Liczba postów: 4
13-07-2013, 13:01

Czy w kategorii stock będzie można używać własnych skinów i malować (oryginalne) części ? bo na tym drugim mi strasznie zależy Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2013, 13:18 przez MrQozo.)
szybkie cytowanie
Hypia02
"Co to jest za dziewczyna ?..."
Niezły klient

Liczba postów: 488
13-07-2013, 13:14

Co to jest ta karta pojazdu?
Kategoria Stock- czyli tuning tylko z dodatkami z gry, bez żadnych modów? Rozumiem że skiny też mają być z gry?
szybkie cytowanie
Nokian
Moderator
Moderator

Liczba postów: 885
14-07-2013, 13:24

Wszystko ładnie, pięknie ale jedna rzecz mi nie daje spokoju...

Cytat:Jeżeli w danej kategorii konkursowej zostanie nadesłanych więcej niż 10 prac spełniających kryteria, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do powołania specjalnej komisji konkursowej, która wybierze 10 najlepszych prac. W takim przypadku, prace wybrane przez komisję, zostaną poddane głosowaniu internatów, przeprowadzonemu w formie ankiet.

Już dziś można łatwo przewidzieć, że będzie więcej niż 10 kandydatur (zwłaszcza w kategorii Maniak dodatków). Dlaczego aż tak ograniczacie uczestnictwo? Wychodzi na to, że maksymalnie będzie 30 aut do oceny, które w dodatku Wasza komisja wybierze, da do oceny przez internautów i to Wasze gusty (a dopiero później przedmiot czyli ciężarówkę) będą oceniać internauci. Coś tu nie halo jest...

W takim razie nie piszcie, że:

Cytat:Następnie po upływie czasu nabór uczestników zostaje zamknięty, a wszystkie zgłoszenia zostają zaprezentowane na stronie wraz z ankietą do głosowania.

bo tak nie będzie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2013, 13:28 przez Nokian.)
szybkie cytowanie
PawelB
Adept
*
Użytkownik

Liczba postów: 29
14-07-2013, 14:47

Mam podobne pytanie co John MacClane.
Jak zrozumiałem w zgłoszeniu mamy podać nicka z forum czyli impreza jest wyłącznie dla forumowiczów i każdy ma prawo zgłosić tylko jeden samochód. Ale u mnie w ETSa gram zarówno ja jak i brat - oczywiście na osobnych profilach. Na forum siedzę tylko ja, a on nie posiada konta bo nie ma takiej potrzeby. Tzn że on nie ma prawa udziału w VMT (chyba że ewentualnie założy sobie konto). Dobrze rozumiem?
szybkie cytowanie
John MacClane
Elite Of World Downhil Cup
*
Użytkownik

Liczba postów: 132
14-07-2013, 14:53

PawelB napisał(a):"(chyba że ewentualnie założy sobie konto). Dobrze rozumiem?"

Właśnie, a jak założysz 2-ie konto na ten sam IP to dostaniesz bana :/ też tego nie rozumiem,.
PS. Jeszcze nie dostałem odpowiedzi Smile
Pozdrawiam .
VToP - Virtual Transport of People Polski Bus!
szybkie cytowanie
Ha-eS
Zielona legenda
Moderator

Liczba postów: 323
14-07-2013, 14:58

(13-07-2013, 12:36 )marcinek12232 napisał(a): Dobra to ja zadam kilka pytań Wink
1. Foty będzie można obrabiać czy prosto z gry.
2. W opcji:
Maniak dodatków będzie można mieć inną ciężarówkę oprócz SCS
Czy SCS + dodatki (tuning) z modów
I czy na SCS-owe można będzie używać skinów.
A i czy to bedzie tylko jeden konkurs czy będzie więcej i jak będzie przeprowadzone głosowanie Wink
Myśle że to tyle.
Ad. 1. Gdybyś przeczytał regulamin nie zadawałbyś tego pytania... Sleepy Punkt 6 regulaminu -> "Zdjęcia powinny pochodzić wprost ze środowiska gry. Zabrania się edytowania ich w programach graficznych, a w szczególności wykonywania fotomontaży."
Ad. 2. Można wykorzystać każdy dodatek, który znajdziemy w internecie (czyli ciężarówki również). Dodatek ten musi być oficjalnie wydany i całość ma być wykonana bez używania Zmodelera (akurat w tej kategorii) czyli nie można wykorzystać wymodelowanej ciężarówki, którą potem sami wyeksportujemy etc.

(13-07-2013, 12:45 )John MacClane napisał(a): Też mam pytanie,

Pozdrawiam Smile
Tak. Podajesz taki nick jaki masz na tym forum...

(14-07-2013, 14:47 )PawelB napisał(a): Mam podobne pytanie co John MacClane.
Jak zrozumiałem w zgłoszeniu mamy podać nicka z forum czyli impreza jest wyłącznie dla forumowiczów i każdy ma prawo zgłosić tylko jeden samochód. Ale u mnie w ETSa gram zarówno ja jak i brat - oczywiście na osobnych profilach. Na forum siedzę tylko ja, a on nie posiada konta bo nie ma takiej potrzeby. Tzn że on nie ma prawa udziału w VMT (chyba że ewentualnie założy sobie konto). Dobrze rozumiem?
Dobrze rozumiesz. Stawka nagród jest wysoka bo są do kody do DLC dlatego nie możemy wierzyć "na słowo". A dlaczego? Wyobraź sobie sytuację, że fizycznie ta sama osoba może mieć 3 profile w grze i pisze nam że gra razem z bratem, tatą, wujkiem... Każdy z nich ma osobny profil i nagle zgłasza 3 pojazdy. Teoretycznie jest ok bo każdy pojazd jest zgłoszony fizycznie przez różne osoby ale nie jesteśmy w stanie sprawdzić jak jest naprawdę. Wyobraź sobie, że teraz ktoś ma 3 konta w grze, zgłasza nam teoretycznie 3 zgłoszenia różnych osób, ale w rzeczywistości jest to cały czas jedna osoba. Czyli automatycznie prawdopodobieństwo wygranej zwiększa się trzykrotnie.
Nie piszę tutaj, że kłamiesz. Broń Boże. Ale jeśli damy taką ulgę jednej osobie to zaczną się kolejne prośby... Bo ktoś gra z siostrą, ojcem itd...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2013, 15:05 przez Ha-eS.)
szybkie cytowanie
Piotrek
Administrator
Administrator

14-07-2013, 16:51

Cytat:Też mam pytanie,
Chcemy uniknąć sytuacji wysyłania kilku prac przez tę samą osobę. Co więcej, użycie imion i nicków łącznie pozwoli na uniknięcie pomylenia osób. Jeżeli napiszemy "Wygrał Maciek", będzie to jednoznaczne. Rejestracja na forum jest darmowa, także nie powinno być to problematyczne by się zarejestrować.

Cytat:Zdjęcia mogą być robione w dowolnym miejscu na mapie czy jest jakieś konkretne?
Dowolne miejsce, dowolna mapa :-). Ocenie komisji będzie podlegał i tak tylko i wyłącznie wygląd ciężarówki.

Cytat:Czy w kategorii stock będzie można używać własnych skinów i malować (oryginalne) części ? bo na tym drugim mi strasznie zależy
Zdecydowaliśmy się na stworzenie dla tych użytkowników oddzielnej kategorii. Więcej informacji pojawi się do momentu wystartowania konkursu.
Cytat:Kategoria Stock- czyli tuning tylko z dodatkami z gry, bez żadnych modów? Rozumiem że skiny też mają być z gry?
Dokładnie, taka jest idea kategorii stock.

Cytat:Już dziś można łatwo przewidzieć, że będzie więcej niż 10 kandydatur (zwłaszcza w kategorii Maniak dodatków). Dlaczego aż tak ograniczacie uczestnictwo? Wychodzi na to, że maksymalnie będzie 30 aut do oceny, które w dodatku Wasza komisja wybierze, da do oceny przez internautów i to Wasze gusty (a dopiero później przedmiot czyli ciężarówkę) będą oceniać internauci. Coś tu nie halo jest...
Halo czy nie halo - kwestie techniczne. Bardzo ciężko ze strony technicznej, jest zrobić ankietę każącą wybierać między przykładowo 50 pracami. W takim przypadku musielibyśmy przechodzić na system oceny punktowej każdego zdjęcia, gdzie i tak by nie było opcji, że możesz dać punkty np. tylko 10 wybranym pracom. Istnieje też ryzyko, że zwykły odwiedzający znudzi się po 20 pracach. Dlatego też zdecydowaliśmy się dokonywać preselekcji. Postaramy się aby nasza komisja konkursowa była jak najszersza składem i jak najbardziej obiektywna..

Cytat:bo tak nie będzie.
Prace średnio raz na dzień - dwa będziemy uploadować na serwer i będą się automatycznie pojawiać na podstronach.

Cytat:Jak zrozumiałem w zgłoszeniu mamy podać nicka z forum czyli impreza jest wyłącznie dla forumowiczów i każdy ma prawo zgłosić tylko jeden samochód. Ale u mnie w ETSa gram zarówno ja jak i brat - oczywiście na osobnych profilach. Na forum siedzę tylko ja, a on nie posiada konta bo nie ma takiej potrzeby. Tzn że on nie ma prawa udziału w VMT (chyba że ewentualnie założy sobie konto). Dobrze rozumiem?
Dokładnie. tak. Rejestracja jest prosta i darmowa, więc nie będzie to problemem.

Cytat:Właśnie, a jak założysz 2-ie konto na ten sam IP to dostaniesz bana :/ też tego nie rozumiem,.
Regulamin forum zawiera jasno zdefiniowane procedury związane z zakładaniem konta bratu, siostrze itp.

Cytat:Ósmy punkt regulaminu mówi, iż "zabronione jest dodawanie na zdjęciach znaków wodnych oraz wszelkich innych form mogących świadczyć o autorze pracy konkursowej".

Czy oznacza to, że nie jest dozwolone zamieszczenie za szybą ciężarówki tabliczki z imieniem, psedonimem, czy w ogóle jakimkolwiek napisem?
Tabliczki nie będą się raczej rzucały w oczy na screenach. Prosimy jednak aby nie umieszczać na nich waszych Nicków z forum. Możecie umieścić na nich np. swoje imię, albo najlepiej jakiś napis związany z Virtual Master Truckiem ;-).
Sir Richard Branson
szybkie cytowanie
Slash1067
Jestem łazikiem marsjańskim
*
Użytkownik

Liczba postów: 598
14-07-2013, 16:58

Kategoria "Mistrz Zmod-a"
Cytat:Prace zgłaszane w tej kategorii muszą charakteryzować się posiadaniem części dodanych za pomocą programu Zmodeler. Części wymodelowane od podstaw przez autora muszą stanowić 50% całego tuningu.

Przepraszam bardzo ale jak sprawdzicie czy 50% części jest wymodelowane przez zgłaszającego?
szybkie cytowanie
Ha-eS
Zielona legenda
Moderator

14-07-2013, 20:15

Chciałbym przypomnieć, że nie nagradzamy tych osób, które pierwsze przyślą prace. Przypominam. Jest cały tydzień na wysłanie zgłoszeń!. Obserwuję cały czas pocztę i już 5 (!) prac zostało zdyskwalifikowanych z powodu totalnego "olania" zasad i regulaminu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2013, 20:49 przez Ha-eS.)
szybkie cytowanie
Konradoss16
Łowca radarów
Niezły klient

Liczba postów: 410
14-07-2013, 20:35

Już 5? Ja ledwo w 20 minut wypełniłem kartę jeszcze bez zdjęć... Lepiej policzę słowa bo nie chce przecież odpaść w pierwszych dniach konkursu. Swoje zgłoszenie wyślę chyba jutro. Życzę wszystkim powodzenia.
Lubię rozwiązywać problemy - Jak ci Euro Truck nie działa to daj zawartość pliku
Dokumenty/Euro Truck Simulator 2/game.log w tagach [ code] i [ /code] oraz opisz problem.
szybkie cytowanie
Ha-eS
Zielona legenda
Moderator

14-07-2013, 20:39

Nadszedł czas na pierwszy news po rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń. Nie będzie to wesoły news... Zarówno mnie jak i Piotrkowi jest strasznie smutno, że pomimo naszych starań w organizacji tego konkursu taka duża ilość osób totalnie nas olała. I muszę to napisać w taki sposób - mają nas w dupie. Zgłoszenia łamiące regulamin po całości... Czy to tak trudno siąść na 15 minut i zrobić to jak należy? Wiem, że normalne zgłoszenia zaczną spływać jutro lub nawet po paru dniach, ale już nawet teraz odechciewa się organizowania jakichkolwiek form konkursu skoro tak jesteśmy traktowani... Staramy się, tworzymy osobną stronę www dla tego konkursu, siedzimy całe dni przy komputerach, żeby wszystko było zorganizowane jak najlepiej, Piotrek organizuje nagrody w formie kodów do DLC, a tutaj takie "przyjęcie". Smutno. Naprawdę smutno...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2013, 20:57 przez Ha-eS.)
szybkie cytowanie
Konradoss16
Łowca radarów
Niezły klient

Liczba postów: 410
14-07-2013, 21:00

A jeśli można spytać. Ktoś już poprawnie się zgłosił do konkursu?
Lubię rozwiązywać problemy - Jak ci Euro Truck nie działa to daj zawartość pliku
Dokumenty/Euro Truck Simulator 2/game.log w tagach [ code] i [ /code] oraz opisz problem.
szybkie cytowanie
MethodMan
Adept
*
Użytkownik

Liczba postów: 12
14-07-2013, 21:17

Jakieś kryteria co do wagi, rozmiarów, ilości zdjęć? Szukałem i albo przeoczyłem (jak tak to przepraszam) albo jeszcze takiej informacji nie ma.

Dzięki, ze zmęczenia nie zjechałem niżej formularza. Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2013, 21:23 przez MethodMan.)
szybkie cytowanie

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości