UWAGA!
Forum dostępne jest jedynie w formie Archiwum (tylko do odczytu). Zapraszamy na NASZ PORTAL

W przypadku decyzji o definitywnym zamknięciu forum zostanie ona podana z 7 dniowym wyprzedzeniem.

We wszelkich sprawach dotyczących forum prosimy kontaktować się z administracją pod adresem mailowym: forum [małpka] eurotrucksimulator2.info

Jak czytać instrukcje gry
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thombike
Swojak
*
Użytkownik

Liczba postów: 377
30-10-2012, 08:21

Od dłuższego czasu obserwuję to i kilka innych for i trochę jestem załamany ilością pytań na różne tematy dotyczace gry, na które odpoiada...instrukcja obsługi gry i to w dwóch wersjach dostepna.

1. papierowa, drukowana na ładnym papierze kredowym, sporą czcionką, która nie powinna sprawiać problemów z odczytem nawet przez 50-latka w dobrej kondycji.
2. elektroniczna na krążku CD z grą pt: ETS2 manual.

Jet tam bardzo dużo odpowiedzi na tematy takie jak - jak się robi screenshot z gry, jak słuchać swojej muzyki lub radia w grze, jak w ogóle prowadzić rozgrywkę, jak kierować ciężarówka i do czego co jest i jak działa i masa innych rzeczy.

Jak poznać odpowiedzi na te wszystkie tajemnice, które kryje przed nami nowa gra?
Otóż..otwieramy książeczkę bądź plik ETS2 manual i przy pomocy umiejętności nabytej w 2kl szkoły podstawowej składamy literki do kupy tak by układały się w jeden logiczny i zrozumiały ciąg. Tak robimy od strony nr 1 do strony ostatniej...koniecznie trzeba dotrwać do końca tej opasłej biblii.
Prawdopodobnie gdy dotrzecie do samego końca będziecie znali odpowiedzi na większość trapiących was pytań. Tym samym nie będziecie zaśmiecali, tak zaśmiecali, forum co raz to nowymi wątkami z pytaniami, na które posiadając umiejętność czytania i oryginalną kopię gry odpowiedzi możecie poznać sami. Powodzenia w czytaniu.

Nie dotyczy to ludzi, którzy z wersji demo na siłę robią wersję full..ale ich to forum też raczej nie powinno dotyczyć.
Nokian
Moderator
Moderator

Liczba postów: 885
30-10-2012, 08:39

Thombike to nie wiesz, że szybciej i wygodniej jest napisać na forum pytanie, którym klawiszem coś się zmienia/wł/wył/steruje i czekać pół dnia na odpowiedź niż sięgnąć do instrukcji lub klawiszologi w ustawieniach gry? Smile

Osobiście gdy otworzyłem instrukcję papierową to się uśmiechnąłem bo zaraz porównałem ją z instrukacją z Rig n Roll gdzie od A do Z mamy porządny poradnik z wszystkimi funkcjami w grze wraz ze zdjęciami (i nie chodzi o klawisze).
lukk
Niezły Klient
Niezły klient

Liczba postów: 84
30-10-2012, 11:45

Mnie przeraża to jak dzisiaj dzieciaki są leniwe. To, że nie chce im się przeczytać albo chociaż przeglądnąć instrukcji żeby zobaczyć co jest w niej opisane to pół biedy, ale żeby chociaż poszukali na forum zanim założą nowy temat. Dlatego chciałbym żeby gry SCS były trudnymi symulatorami dla cierpliwych i normalnych ludzi, ale chyba się nie doczekam taki czasów.
Scania Topline R730 V8
Szeryff123
No-Life
*
Użytkownik

Liczba postów: 674
30-10-2012, 12:00

Nie dość, że nie chcą czytać, to jeszcze jak im coś nie działa to nie próbują naprawić, tylko o pomoc od razu proszą. U mnie jak coś nie działa, to kombinuję żeby działało, aż do skutku. Zazwyczaj pomaga, i nie muszę nikogo o pomoc prosić, chyba że naprawdę nie daję sobie rady.
Na pytania związane z Volvem F10 nie odpowiadam!!!
Nie pomagam z konwertem, ze zmodem, z blenderem, ani jakąkolwiek modyfikacją, od tego są poradniki.
Matrin
Adept
*
Użytkownik

Liczba postów: 12
30-10-2012, 12:55

Mnie natomiast ludzie zadający głupie pytania denerwują na równi z tymi, którym się wydaje, że pozjadali wszystkie rozumy i mają mandat na pouczanie innych gdy im samym brak wiedzy. To do autora tego tematu. Wyobraź sobie kolego, że oprócz pudełka kupionego w sklepie gra jest również dystrybuowana innymi legalnymi kanałami sprzedaży. I nie zawsze jest dołączona wyczerpująca instrukcja. Przykładowo w tej, którą ja mam w katalogu z grą nie ma ani słowa na temat tego jak słuchać własnej muzyki czy obsługiwać radio. Warto się najpierw zorientować w temacie zanim zacznie się wymądrzać.

(30-10-2012, 08:21 )Thombike napisał(a): Nie dotyczy to ludzi, którzy z wersji demo na siłę robią wersję full..ale ich to forum też raczej nie powinno dotyczyć.

Ja tak zrobiłem, pobrałem demo, kupiłem grę, wprowadziłem klucz. Następny przejaw ignorancji. To, że ty kupiłeś grę w sklepie stacjonarnym nie czyni cię lepszym od tych, którzy kupili wersję cyfrową sprawdzając uprzednio demo. Trochę pokory.
lukk
Niezły Klient
Niezły klient

Liczba postów: 84
30-10-2012, 13:08

Jak się domyślam to Thombike pisząc "z wersji demo na siłę robią wersję full" miał na myśli ludzi, który szukają w demie rzeczy, które są tylko w pełnej wersji, a potem się dziwią, że czegoś nie mają. Jeśli chodzi o radio to z tego co pamiętam uruchamiając je po raz pierwszy, w miejscu listy stacji radiowych jest napisane, w którym pliku można dodać własne stacje.
Scania Topline R730 V8
Matrin
Adept
*
Użytkownik

Liczba postów: 12
30-10-2012, 13:39

Niezależnie od tego co miał na myśli przyjął błędne założenie, że wszyscy muszą mieć, tak jak on, instrukcję drukowaną i jej cyfrową kopię na płycie CD. Otóż nie muszą mieć, bo jak widać bywa inaczej. Dlatego napisałem i podtrzymuję:
Cytat:Warto się najpierw zorientować w temacie zanim zacznie się wymądrzać.
ipkis
Użytkownik
*
Użytkownik

Liczba postów: 126
30-10-2012, 14:12

@Thombike
Nie wiem dlaczego ale Twój post kojarzy mi się z postem pt. "Wystarczy wpisać w google, milion razy o tym było" a ja właśnie trafiam z.... google.
Mnie irytuje to że ludzie przed napisaniem nowego tematu nie przeglądają forum. Natomiast mistrzostwem jest poruszanie problemu, który został rozwiązany w poście nad nami.
Może się do wielu rzeczy przyczepić ale nie będę. Szkoda że tak słabo oceniasz/znasz możliwości gry skoro "instrukcja" pozwala na odkrycie wszystkich tajemnic które kryje gra
A co ostatniego zdania... To może przy rejestracji trzeba dodać skan paragonu?
wombat
Użytkownik
VIP

Liczba postów: 164
30-10-2012, 14:50

Ludzie, tak psioczycie ze dzieciom się szukać nie chce, a jak już się jakiś taki temat pojawi, to zaraz 10 osób pomaga. W ten sposób nigdy nikogo niczego nie nauczycie Wink
Thombike
Swojak
*
Użytkownik

Liczba postów: 377
30-10-2012, 22:12

(30-10-2012, 12:55 )Matrin napisał(a): Mnie natomiast ludzie zadający głupie pytania denerwują na równi z tymi, którym się wydaje, że pozjadali wszystkie rozumy i mają mandat na pouczanie innych gdy im samym brak wiedzy. To do autora tego tematu.
masz racje nie mam wiedzy...ale umiem czytać...pisać też całkiem nieźle jak się przyłożę i na dobra sprawę...nie musze jej mieć, nie w zakresie kanałów dystrybucji gry. Napomkne, że zanim rozpoczeła sie dystrybucja sieciowa na zasadzie zakupu saego klucza zwróciłem uwagę, że własnie tej formy brak...dlatego tez udałem sie do sklepu i mam wersję pudełkową jak ok 80% userów w tej chwili.
Jezeli według ciebie zwrócenie uwagi na fakt magicznej umiejętności czytania jest wymądrzaniem się to zadaję sobie w tym momencie pytanie - qrde, dlaczego nie jestem prezydentem tego kraju? Głupcami rządzi się łatwo...jak widać tu wystarczy umieć jedynie czytać!
(30-10-2012, 12:55 )Matrin napisał(a): Przykładowo w tej, którą ja mam w katalogu z grą nie ma ani słowa na temat tego jak słuchać własnej muzyki czy obsługiwać radio.
Jak Ci napisał kolega lukk...w tym przypadku wystarczy umiejętność czytania...strzał w stopę w jednym poście...to jest umiejętność której nie posiadam! Teach me Master! Smile

W tekście o robieniu na siłe z dema wersji full miałem na myśli cwaniaczków, którzy spędzają noce w poszukiwaniu coraz to nowych kluczy aktywacyjnych w oczekiwaniu na cracka...myślałem że to jest czytelne. W sumie jest...wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś atakuje za tą część posta to chyba tylko szuka usprawiedliwienia dla własnego sumienia.
Bo wiesz...ja tez sprawdzałem najpierw demo...potem sie zorientowałem, że nie mam możliwości zakupu samego klucza..poszedłem do sklepu. to, że dziś jest taka opcja niczego tu nie zmienia...bo...czy ktoś poprosił SCS o przesłanie mailem "users manual"? Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który nie ma noża w kieszeni.
(30-10-2012, 12:55 )Matrin napisał(a): To, że ty kupiłeś grę w sklepie stacjonarnym nie czyni cię lepszym od tych, którzy kupili wersję cyfrową sprawdzając uprzednio demo
Proszę nie dorabiaj rozbudowanych ideologii i formatów postrzegania świata do rzeczy, które nie zostały napisane. nie masz instrukcji, zarżadaj jej od wydawcy bo jej posiadanie należy się Tobie jak psu buda. Nie trzeba nawet znac języka bo to czesi..zrozumiją po polsku ale jest taki uniwersalny zwrot - please send me...nie mam praw autorskich, można wykorzystać Smile
ipkis napisał(a):Szkoda że tak słabo oceniasz/znasz możliwości gry skoro "instrukcja" pozwala na odkrycie wszystkich tajemnic które kryje gra
To co wyżej...trzeba głęboko sięgnąć w czeluście tego tekstu, żeby doszukac się w nim kwestii oceny gry w ogóle...gratuluje wnikliwości, bo naprawdę nie wiedziałem, ze mam na myśli zrecenzowanie gry. A może...coś nie halo z rozumieniem tekstu?
ipkis napisał(a):A co ostatniego zdania... To może przy rejestracji trzeba dodać skan paragonu?
pojechałeś...obawiasz się takiej opcji?

ogólnie gratuluję całej opozycji tego tematu...odpisujcie iwęc na forum na kolejne setki potwtarzających się głupich pytań, na które odpowiedzi bywają oczywiste..ja sobie w tym czasie spokojnie pogram.
Ogólnie przeraża mnie dominacja ludzi, którzy wyprowadzają ataki w stronę osób zwracających w możliwie delikatny sposób uwage na to, że...cóż, jest problem.
Powiem Wam, że mój 8 letni syn was zawstydza bo nie pyta nawet mnie...po prostu sięga po magiczną ksiażeczkę. Dopeiro jak tam nie znajdzie to sie upewnia jednym prostym pytaniem. Ale nie jest to...jak się robi screenschota? to wie akurat bez mojej pomocy.
Kiedyś..kiedy sam byłem dzieckiem Smile był jescze jeden niezawodny sposób, bo wtedy nie było instrukcji po polsku o ile w ogóle była. Wciskało się wszystko po kolei patrząc co sie dzieje...w ETS2 ta metoda też zadziała.
Pastyl
BK ze społeczeństwa
*
Użytkownik

Liczba postów: 482
30-10-2012, 22:22

Thombike - forów nie for! Wybacz, ale nienawidzę tego błędu Tongue

@topic - ehś... jak mnie denerwuje nie tyle to, że ktoś nie przeczyta instrukcji ale na różnych forach (jedno z drugim się wiąże) zakłada temat który już był omawiany 282781 bo trudno mu wpisać 3 słowa w wyszukiwarkę, albo poświęcić 5 minut na przeszukanie działów. To samo się tyczy odpowiedzi w tematach, po co przeglądać temat (nawet jak są 3 posty w nim) i poszukać odpowiedzi, "szybciej" napiszę wiadomość z pytaniem i poczekam kilka godzin/dni/lat świetlnych na odpowiedź. Ostatnią rzeczą która mnie denerwuje to pytania: a działa na? a działa z? a co podmienia? a jak to świeci? Ręce opadają, rozumiem, że dla takich osób kliknięciu przycisku download, wrzucenie pliku do folderu mod, odpalenie gry i sprawdzenie osobiście skutkuje zawirusowaniem komputera i w ostateczności wybuchem? Już nie wspominam, że osobisty test trwa max 3-5 minut, a czekanie na odpowiedź tak jak wyżej kilka godzin/dni/lat świetlnych.

Czemu wplatam fora w instrukcje? Jak już wyżej wspomniałem - jedno z drugim się wiąże - na jedno pytanie znajdziemy odpowiedź w instrukcji, na drugie na forum, ale po co? Lepiej czekać na odpowiedź nie?

Ps. Ja kocham czytać instrukcję gier, naprawdę dużo z nich się można dowiedzieć. Po za tym to dobra lektura na czas instalacji gry.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-10-2012, 22:24 przez Pastyl.)
Goro
Żywa legenda forum
VIP

Liczba postów: 418
30-10-2012, 22:29

Temat uważam za wyczerpany, bo zaczynają się osobiste wjazdy.

Jeśli ktoś uważa inaczej proszę o PW lub Raport.

Zamykam

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości