UWAGA!
Forum dostępne jest jedynie w formie Archiwum (tylko do odczytu). Zapraszamy na NASZ PORTAL

W przypadku decyzji o definitywnym zamknięciu forum zostanie ona podana z 7 dniowym wyprzedzeniem.

We wszelkich sprawach dotyczących forum prosimy kontaktować się z administracją pod adresem mailowym: forum [małpka] eurotrucksimulator2.info

Propozycje zmian na forum...
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KamilS
3D Master
VIP

Liczba postów: 394
11-03-2014, 17:32

(11-03-2014, 13:09 )Piotrek napisał(a): ... stanąłem na rzęsach i załatwiłem Ci bycie testerem ...

A ja czekam nadal.

Co do propozycji. Zauważyłem że rozmiary miniaturek zdjęć na Flickru są zależne od rozmiaru zdjęcia, więc teraz nijak ma się to z propozycją. Wiem, byłem na tak, ale mając monitor zwykły nie będzie rozmiaru 16:9/10 jak przy monitorach panoramicznych i wiąże się to z tym że nie każda miniaturka będzie mieściła się w limitach zdjęć.

Jeśli chodzi o dział modyfikacji. Najlepszym sposobem będzie zbudowanie nowych podfor, z markami ciężarówek, typami naczep, czy też różnymi innymi modyfikacjami. Coś w na wzór innego podziały jak jest na innych forach.
Uszanuj moją pracę i pobieraj przez AdFly.

My Steam ID: fraor
TheMrKarolus
Niezły Klient
Niezły klient

Liczba postów: 940
11-03-2014, 20:16

Ja nadal, jeśli potrzeba, oferuję swoją całkowicie bezinteresowną pomoc.
Piotrek
Administrator
Administrator

Liczba postów: 625
11-03-2014, 20:40

Cytat:Coś w na wzór innego podziały jak jest na innych forach.
Ale my nie jesteśmy żadnym "innym forum", tylko forum EuroTruckSimulator2.info.
Forum, które ma się wyróżniać jakością i zapewniać merytoryczną dyskusję o ETS2, a nie wielkim downloadem. Mówiłem to od początku, mówię to i teraz. Dodatki na tym forum były są i będą dla mnie piątym kołem u wozu.
Statystyki mnie nie podniecają, aczkolwiek mówią jedno pozytywne. Mamy 90 tysięcy postów i 8,2 tysiąca użytkowników. A to oznacza zaangażowaną społeczność. Gdybyśmy się skupili na downloadzie - byłoby dokładnie na odwrót. A wprowadzenie limitu napisanych postów by uzyskać dostęp do downloadu spowodowałoby burzę spamu.

Jeżeli ktoś chce zrobić serwis skupiony na dodatkach, ma moje błogosławieństwo.
"Większość najlepszych pomysłów powstaje z frustracji. Z poczucia, że ja bym zrobił to lepiej"
Sir Richard Branson
KamilS
3D Master
VIP

11-03-2014, 20:51

Ot co to tylko propozycja. Dla mnie downloadu nie musi być. Temat sam się rozwinął, więc złożyłem swoją propozycją. Również dobrze można zrobić jeden dział "Pliki", a tam tematy ze wszystkimi modyfikacjami plus prefiksy do tematów,np. [Ciężarówka][Scania] Scania spoiler mod. Jest wiele różnorodnych sposobów na rozwiązanie tej propozycji z korzyścią dla wszystkich.

Ghost
Niezły Klient
Niezły klient

Liczba postów: 483
11-03-2014, 21:03

Jednak jeśli już masz dział z dodatkami, musisz o niego jakoś zadbać. Coraz więcej ludzi wrzuca na to forum tematy z różnorakimi dodatkami i powoli zaczyna robić się tam syf Wink
Intel Core i3-4130 3.4GHz 3MB
MSI GeForce GTX650Ti 2GB OC
Corsair 4GB 1600MHz Vengeance Blue CL9

Aktualny projekt:
Coming Soon

TED
Weteran
Niezły klient

Liczba postów: 1,711
11-03-2014, 21:07

Może trzeba zrobić tam porządek, bo i tak jest sporo modów na wcześniejsze wersje gry, które i tak nie działają na aktualnej wersji i na pewno nie będą działać na najnowszym patchu.
Masz problem z grą lub modami - pisz o tym na forum. Na PW w takich sprawach nie odpowiadam.

Nieważne czy dostaniemy odpowiedź na zadane przez nas pytanie. Ważne, żeby osoba, która je zadaje, sama spróbowała sobie na nie odpowiedzieć.
KamilS
3D Master
VIP

11-03-2014, 21:09

(11-03-2014, 21:03 )Ghost napisał(a): Jednak jeśli już masz dział z dodatkami, musisz o niego jakoś zadbać. Coraz więcej ludzi wrzuca na to forum tematy z różnorakimi dodatkami i powoli zaczyna robić się tam syf Wink

(11-03-2014, 21:07 )Old Ted napisał(a): Może trzeba zrobić tam porządek, bo i tak jest sporo modów na wcześniejsze wersje gry, które i tak nie działają na aktualnej wersji i na pewno nie będą działać na najnowszym patchu.

Jakoś w weekend osobiście zajmę się wyczyszczeniem downloadu.

TheMrKarolus
Niezły Klient
Niezły klient

11-03-2014, 21:27

Może nie od razu czyszczeniem. Załóżmy, że ktoś chodząc po forum natknął się na ciekawego moda ale na starszą wersję. To, że ktoś nie wrzucił nowszej nie znaczy, że takiej nie ma, a usunięcie takiego wątku może spowodować, że nie natkniemy się na daną, być może ciekawą modyfikację.
Ghost
Niezły Klient
Niezły klient

Liczba postów: 483
11-03-2014, 21:54

Trzeba uporzadkowac tematy zawarte w tym dziale. Co do czyszczenia, popieram Karola.

Wysłane z mojego Xperia Sola przy użyciu Tapatalka
Intel Core i3-4130 3.4GHz 3MB
MSI GeForce GTX650Ti 2GB OC
Corsair 4GB 1600MHz Vengeance Blue CL9

Aktualny projekt:
Coming Soon

Nokian
Moderator
Moderator

Liczba postów: 885
12-03-2014, 01:00

Działu download nie musi być... dobre. Forum (jak każde chyba z tej tematyki) utrzymuje się głównie z DL i działu prezentującego pracę nad projektami oraz tematami z relacji. To tak jak napisać, że forum poświęcone samochodom nie musi mieć działu dotyczącego spraw technicznych.

Ręce mi opadły. To do czego ma to forum służyć? Do wyliczania do 1000? Jak ktoś ma czas to niech sobie siedzi na pięciu zagranicznych forach i szuka modyfikacji, to forum jest "zbieraniną" tego co można znaleźć w necie i chwała mu za to. Wszystko jest w jednym miejscu, pod ręką i jeszcze jakiś czas temu było an bieżąco uzupełniane przez zaufane osoby. Nie mogę zrozumieć jak można odrzucać bezinteresowną pomoc aby forum było bardziej przejrzyste i przyjazne dla użytkownika.

Cytat:Forum, które ma się wyróżniać jakością...

Jakość to także porządek i ergonomia. Dotyczy to także działu download. Ludzie proponują dobre zmiany i sami za to chcą się zabrać a Ty się przed tym bronisz jakby Cie chcieli linczować. Nie rozumiem, dla mnie syf w DL jest pewną porażką jeżeli tak strasznie stawiam na jakość a gryząc rękę, która proponuje pomoc jest to obrona przed świadomością, że "zawaliłem bo mogłem inaczej postąpić więc przyjmując pomoc przyznaję się to błędu a tego zrobić nie mogę".

Róbta co chceta w takim razie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2014, 11:01 przez Nokian.)
TheMrKarolus
Niezły Klient
Niezły klient

12-03-2014, 09:20

Piotrek, ogólnie Cię bardzo lubię i szanuję, ale teraz to Cię kompletnie nie rozumiem. Niezależnie jak będzie wyglądał dział modyfikacji to użytkownicy i tak będą dzielić się na tych co udzielają się w społeczności i na "pobieraczy". Uporządkowanie działu może pokazać im, że jakość forum jest dobra i dzięki temu część z nich zacznie uczestniczyć w społeczności. Bo chyba na tym Ci zależy, prawda? Jeżeli nie chcesz się zgodzić na uporządkowanie działu, to ja mam dwie propozycje.
Można stworzyć oddzielne mini-forum, na którym będzie porządny podział na kategorie i ogólny porządek. Zdaję sobie sprawę z tego, że to dodatkowy wydatek ale wystarczy się złożyć po złotówce i opłacimy je na najbliższy rok.
Drugą propozycją jest pokazywanie linków dla wszystkich. Także dla gości. Dzięki temu ktoś kto przyjdzie tylko po modyfikacje, nie będzie się rejestrował, a Ty będziesz mieć realnie pokazany wkład społeczności.
Tyle ode mnie.

Sorry za ew. błędy ale piszę z telefonu.
_PMA
Administrator
Administrator

Liczba postów: 1,504
12-03-2014, 13:12

Wydaje mi się, że wystąpiła nadinterpretacja wypowiedzi Piotrka, bo nikt nie zamierza wysyłać downloadu w kosmos czy też traktować jak niechcianego dziecka.
Dobrych pomysłów podnoszących pozycję i wartość forum raczej nikt o zdrowych zmysłach nie odrzuci. Zdeterminowana osoba z sensownym pomysłem nie powinna mieć problem z otrzymaniem "błogosławieństwa" do działania.

Największym problemem jest to, że takiego pomysłu nie ma. Póki co mamy bicie piany Tongue
"Niepodległe kwiaty, niezniszczalny krzyż. Huczą gabinety i imperium drży.
Szydzi z generałów, nie lęka się wojska, nielegalny naród, zakazana Polska!"
Piotrek
Administrator
Administrator

Liczba postów: 625
12-03-2014, 14:07

Cytat:Forum (jak każde chyba z tej tematyki) utrzymuje się głównie z DL i działu prezentującego pracę nad projektami oraz tematami z relacji.
Każdy projekt ma coś takiego jak KCS - kluczowe czynniki sukcesu. A tym kcsem jest zwykle - nieszablonowość.

Niegdyś 99% forów o symulatorach ciężarówek było na skrypcie PHPbb. Gdzieś jakieś 5 lat temu wprowadziliśmy na forum Topware, a zaraz potem (a może kolejność była odwrotna) i na HTSie skrypt MyBB. I tak się rozpoczęła lawina, która spowodowała, że dzisiaj ogromny odsetek for o symulatorach ciężarówek.

Ten oto portal. Chwycił i wypalił bo...
... Posiadał serwis informacyjny. I to serwis, który nie ograniczał się do kopiowania bloga SCSu tłumacząc translatorem, czy nawet samodzielnego tłumaczenia. Serwis pisał własne materiały, inspirując się tylko materiałami od SCSu. Materiały stały chyba na dość wysokim poziomie. Fakt, na początku był kopniak marketingowy w postaci chyba dwóch dodatkowych screenshotów od SCSu. Użytkownicy musieli mieć powód żeby na stronę wrócić. I myślę, że mieli - blog z wysokiej jakości tekstami, zamiast niczego nie różniących się for.

Zresztą SCS Software. Jak ktoś kiedyś powiedział (albo szef SCSu albo ktoś z wydawców)- na silniku SCSu dałoby się zrobić średniej klasy strzelankę. SCS mogło więc wybrać strzelanki i to je robić, a nie symulatory ciężarówek. Tylko pytanie czy wtedy gracze by w ogóle usłyszeli o takiej firmie jak SCS Software. Czy przypadkiem nie byliby oni szerzej nieznanym twórcą przeciętnych, przechodzących bez echa strzelanek, sromotnie przegrywających z wielkimi markami? Czy rozwinęliby się do tego poziomu, do jakiego się rozwinęli?
Tymczasem wybrali specyficzny, niszowy temat, który rozwijają od 15 lat. I jeszcze 10 lat temu większość osób pukałaby się w głowę mówiąc - co oni wymyślili, przecież na tym nie da się zarobić.

Popatrzcie teraz na grupę Itruck.pl. Itruck i GTS.Itruck leżą. Należące do nich ets2.pl - leży - choć zaczęło działalność jako pierwsze i jako pierwsze wystartowało z forum. Jedynie żyje Etrucks.pl. Ma 27 tys. użytkowników i 48 tys. postów ( z czego 8 tysięcy w koszu, a więc sztucznie poprawia wynik na liczniku). Na czysto (po odjęciu kosza) niecałe półtora posta na użytkownika. Obrana taktyka? Wielki download dla ETS2, dostępny tylko i wyłącznie dla zarejestrowanych.
U nas jest to 11 postów na użytkownika. A to oznacza bardziej zaangażowaną społeczność. A ja wybieram społeczność bardziej zaangażowaną niż społeczność większą.

Dalej - popatrzcie na americatrucksimulator.eu prowadzone przez Scenerio. Co widzicie wchodząc tam? Nie macie wrażenia, że te schematy organizowania gdzieś już widzieliście?
Ruchem nie powala, a o samej grze są aby dwa tematy. Jakby się zaprzeć dałoby radę zrobić na ten moment z 10 tematów, którymi można by było stymulować społeczność.
Scenerio obiecałem jednokrotnego kopniaka marketingowego. Do tej pory kopniaki marketingowe były dwa lub trzy. Dostałem niedawno prośbę o kolejny. A z tego co wiem, jak do tej pory Scenerio nie napisał ani do SCSu ani do IMGN.pro. Do czego zmierzam?
1)Kluczem nie jest wygenerować olbrzymią ilość odwiedzin. Bo ja taką mogę i niejednokrotnie robiłem to dla różnych serwisów. Kluczem jest sprowokować gości do powrotu regularnego powrotu. I to jest to, o czym zapomina wielu autorów stron/ projektów startując z nimi.
2)Coś na wzór czegoś innego nie jest gwarantem sukcesu, chyba, że pochodzi od tego samego autora. Wchodząc na stronę i forum Sceneria widzimy - stronę wejściową z wyborem języka, następnie polską stronę główną, która zachowywała, szczególnie na początku podobieństwo do mojej głównej. Wchodzimy na forum. I struktura też zalatuje podobieństwem. Plagiat to nie jest, tym niemniej dostałem już kilkukrotnie pytanie czy serwis jest tych samych twórców co ten. A nie jest.
Jeżeli ja bym zrobił serwis o ATS, który byłby zasadniczo zaadaptowaną do potrzeb kalką serwisu o ETS2, i ogłosił na obu serwisach, że pochodzą od tych samych twórców - wtedy ludzie by to przyjęli ciepło, a podobny wygląd czy struktura byłyby wartością dodaną świadczącą o wewnętrznej unifikacji. W przeciwnym razie odbiorą to jako naśladownictwo czegoś co już odniosło sukces.
Nie ma uniwersalnego klucza do sukcesu. Każdy pomysł jest unikalny tylko jeden, jedyny raz. Każda kolejna osłona to tylko naśladowanie i kopiowanie czegoś co przyniosło sukces. A to już niestety do sukcesu nie prowadzi.

Implikując to na ten serwis i kwestie downloadu.
1) Serwis ma swoją strategię, której całość mam w głowie tylko ja i powolutku, krok po kroku ją realizuje. Działania wbrew pozorom nie są działaniami chaotycznymi.
2) Serwis ten osiągnął sukces dzięki czemu innemu, co było wyżej wspominane.
3) Są inne serwisy, które skupiły się na downloadach i ewentualnie na innowacyjności w tej kwestii. I to im pozostawmy to.
4) Hasłem przewodnim naszego serwisu ma być innowacyjność i przecieranie szlaków - tak aby to inni chcieli nas naśladować. Takie szlaki przecieraliśmy, to nie pchajmy się teraz na oklepany szlak, mocno przetarty i rozdeptanych przez innych.
5) Ciastko zwane ETS2 jest na prawdę dużym ciastkiem. Na prawdę, nie musimy go tutaj zjeść całego. Nie daj boże jeszcze byśmy się nim udławili.

Rozwijaniu i skupianiu się na downloadzie na tym forum mówię głośne i zdecydowane PO MOIM TRUPIE. Byłoby to zaprzeczeniem strategii tego serwisu. Byłoby to niszczenie marki.

Jedyny duży download pod marką EuroTruckSimulator2.info na jaki mógłbym się zgodzić musiałby wyglądać tak:
- pójście w jakość a nie w ilość - a więc wybór tylko najlepszych dodatków, po 1-2 egzemplarze danego modelu (a więc nie wrzucamy 10 nowych volvo, tylko dlatego że zostały stworzone, tylko 1-2 najlepsze)
- własne opisy dodatków - a więc twórca wrzutki samodzielnie ją opisuje w języku polskim, wykonuje zdjęcia. Nie ma mowy o kopiuj wklej z innych miejsc, czy nawet z readme
- sprawdzenie dodatków przed wrzuceniem (a więc sprawdzenie czy nie ma wirusów), kontrola kompatybilności. A więc na bieżąco kontrolujemy kompatybilność wszystkich dodatków z najnowszą kopią gry. Co najwyżej supportujemy wersję o 1 patch niższą od najnowszej), przypominając o potrzebie aktualizacji. To wiązałoby się z koniecznością sprawdzenia przez opiekunów downloadu każdego dodatku po permierze patcha.
- ewentualnie tabele kompatybilności dla dodatku/ wypisanie znanych niekompatybilności.
- pliki na własnym serwerze lub monitoring wygasów. Nie ma opcji, żeby gracze byli narażeni na trafienie na wygas.

Zdaję sobie sprawę, że jest to ogromnie wysoka poprzeczka. Jest to jednak jedyny możliwy scenariusz downloadu zorientowany na jakość a nie na ilość. Jedyny scenariusz na jaki mogę się zgodzić. A że osobiście nie mam czasu i nie mam serca do downloadu, to sam tego nie realizuję. Jeżeli ktoś chce się go podjąć, ma moje błogosławieństwo.

Obecny download w takiej formie jest bo jest. Jest bo ludzie nie wyobrażali sobie żeby nie było downloadu. I tak to było ustępstwo z mojej strony. I więcej ustępstw w tej kwestii nie będzie.

Cytat:Działu download nie musi być... dobre. Forum (jak każde chyba z tej tematyki) utrzymuje się głównie z DL i działu prezentującego pracę nad projektami oraz tematami z relacji.

Cytat:Drugą propozycją jest pokazywanie linków dla wszystkich. Także dla gości. Dzięki temu ktoś kto przyjdzie tylko po modyfikacje, nie będzie się rejestrował, a Ty będziesz mieć realnie pokazany wkład społeczności.
Panowie, obaj. Przypomnę Wam, że serwer i tak ledwo zipie pod naszym serwisem, mimo że teoretycznie zmieniliśmy maszynę na lepszą. Im mniej pustego ruchu tym lepiej. Nie ja byłem zwolennikiem ukrywania linków. Z racji na obciążenie serwera musiałbym się zastanowić jak wpłynie w ogóle na ruch pokazanie tych linków.
Cytat:Uporządkowanie działu może pokazać im, że jakość forum jest dobra i dzięki temu część z nich zacznie uczestniczyć w społeczności.
Serwis swoją markę buduje od 3,5 roku i jest to proces ciągły. Przypomnę że jako jedyna strona fanowska jesteśmy w top 10 wyników google. Zarówno jako strona i jako profil FB. Kto miał słyszeć o nas to i tak raczej usłyszy dzięki jakości całego serwisu, a nie dzięki downloadowi. Rozdmuchując download zrobimy dużo więcej niechcianego ruchu niż pozyskamy wiernych czytelników. A to w obecnej sytuacji będzie zabójcze dla serwera.

Cytat:Można stworzyć oddzielne mini-forum, na którym będzie porządny podział na kategorie i ogólny porządek. Zdaję sobie sprawę z tego, że to dodatkowy wydatek ale wystarczy się złożyć po złotówce i opłacimy je na najbliższy rok.
Nie chcę mieć z tym nic bliżej wspólnego. Możecie to sobie zrobić na własną rękę gdzieś. Jeżeli będzie to serwis zapełniający brakujący element - a więc świetny download (a nie serwis - wszystko o ets2 + miejsce na pitu pitu + download czyli de facto zwyczajne forum o grze + mega download), to wtedy obiecuję kopniaka marketingowego dla waszego serwisu.

Cytat:Wydaje mi się, że wystąpiła nadinterpretacja wypowiedzi Piotrka, bo nikt nie zamierza wysyłać downloadu w kosmos czy też traktować jak niechcianego dziecka.
Tu się niestety _PMA mylisz. Wysyłać w kosmos może i nikt nie zamierza, ale jak niejednokrotnie powtarzałem - forum jest moim niechcianym dzieckiem, a download niechcianym dzieckiem niechcianego dziecka. Czyli tak jakby niechcianym wnukiem ;-). I to i to jest tylko po to, żeby miał względnie święty spokój.

Cytat:Trzeba uporzadkowac tematy zawarte w tym dziale. Co do czyszczenia, popieram Karola.
Moderatorom przypominam więc, że moderatorami są. Dlatego uprzejmie proszę o wyczyszczenie downloadu z wygasów oraz dodatków niekompatybilnych z 1.7.x i wyższymi.

Serwis ten zawdzięcza swój sukces temu, że nie szedł z prądem rzeki, tylko sam aktywnie wyznaczał jej koryto lub czasem szedł pod prąd istniejącemu korytu. Wasza propozycja zmian w downloadzie to nic innego, jak kalka z oklepanego schematu stosowanego na każdym forum. I otwieranie furtki do rozbudowywania downloadu. A my jak mówiłem, nie jesteśmy "każdym forum".
Oczyszczenie downloadu z wygasów, czy niekompatybilnych z najnowszą wersją gry? Proszę bardzo. Przecież to obowiązek moderatorów. Ale żadnego rozbudowywania o marki, jak to na każdym innym forum.

My tutaj działamy wedle pomysłów innowacyjnych. Ktoś z was przedstawi innowacyjne rozwiązanie dotyczące downloadu, które nie jest utarte jak wspominane? Proszę bardzo! Zastanowimy się nad nim. Ale póki co żadne takie rozwiązanie nie wpłynęło.

Mi przez myśl przeszło, czysto hasłowo inne rozwiązanie, pomagające m.in. w samoczyszczeniu się forum.
Wprowadzenie podziału na zasadzie:
Pliki Pliki Pliki -> Dodatki dla patcha 1.XX -> Dotychczasowe działy.
Wspieramy aktualny duży patch czyli np 1.8.X oraz poprzedni duży czyli 1.7.X.
Wychodzi 1.9.x, wtedy zamykamy dział 1.7.X, weryfikujemy które z dodatków kompatybilnych z nim są kompatybilne z 1.9.x. Te tematy przenosimy wtedy do działu 1.9. Niekompatybilne kasujemy.
W miejscu działu 1.7 pozostawiamy wątek z informacją że ta wersja jest już dość stara i nie będzie dłużej wspierana. Aktualną wersję można pobrać z....
"Większość najlepszych pomysłów powstaje z frustracji. Z poczucia, że ja bym zrobił to lepiej"
Sir Richard Branson
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2014, 14:14 przez Piotrek.)
TheMrKarolus
Niezły Klient
Niezły klient

12-03-2014, 14:35

Taki szum od dodanie kilku, cholernych podkategorii.

Jeśli chcesz stworzyć ciekawy i jedyny w swoim rodzaju download to ja mam propozycję (ale zaznaczam, że już ostatnią bo nie chce mi się produkować na marne). Można zrobić nabór na jakieś 5-10 osób, które będą wyszukiwać najlepsze modyfikacje, testować i ładnie opisywać. Dzięki temu będzie wiadomo, że modyfikacja działa (nie będzie sytuacji bezmyślnego kopiowania z innych for i żywcem wrzucania do tematu), będzie wiadomo co robi bo będzie opisana, poza tym będzie w dziale dużo większy porządek bo nie będzie tej samej modyfikacji wrzucanej dziesiąty raz. Można też będzie je stale aktualizować, a te, które nie są dostosowane do najnowszej wersji - wywalać.

Mam nadzieję, że spodoba Ci się mój pomysł i pomyślisz nad jego implementacją.

@E
Zaraz pojawią się malkontenci, że przez to wiele modyfikacji, nie pojawi się w dziale. I o to chodzi! Będą tam tylko najlepsze i najciekawsze dodatki. Jeśli komuś jednak to nie odpowiada to można by stworzyć mini centrum zgłoszeń modyfikacji. Osoby odpowiedzialne za ten dział by je sprawdzały i jeśli byłby dobre , wrzucały.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2014, 14:37 przez TheMrKarolus.)
Nokian
Moderator
Moderator

12-03-2014, 15:06

Eeee... cały Twój post Piotrek można podsumować poniższym zdaniem (nawet nie czytałem całego tylko pobieżnie - dla mnie liczą się konkrety):

Cytat:Rozwijaniu i skupianiu się na downloadzie na tym forum mówię głośne i zdecydowane PO MOIM TRUPIE. Byłoby to zaprzeczeniem strategii tego serwisu. Byłoby to niszczenie marki.

Podsumowanie jest dobre tylko, że nie do końca na temat rozmowy o DL. Chodzi o UPORZĄDKOWANIE a nie robienie z DL, głównego działu. Nie wiem czemu Ty się upierasz przy zdaniu, że ktoś chce z forum zrobić jeden wielki dział download jak tutaj chodzi tylko o pościeranie kurzu i ustawienie mebli a nie generalnym remoncie z kuciem ścian włącznie.

Cytat:Dlatego uprzejmie proszę o wyczyszczenie downloadu z wygasów oraz dodatków niekompatybilnych z 1.7.x i wyższymi.

Niższymi Wink

Jak chcesz sprawdzić, który mod działa a który nie? Moderatorzy mają siedzieć, ściągać pliki i testować? Bo jeżeli chodzi o wywalenie wszystkiego co było robione na wersję niższą niż 1.7 to uprzejmie informuję, że dużo modyfikacji chodzi nawet z wersji 1.3 czy 1.4 i nie ma problemu z grą. Zrobić listę przez użytkowników co działa a co nie? Chyba takie już coś było i był niezły burdel bo się rzeczy dublowały, przy pewnej konfiguracji modów jednemu mod A działał a drugiemu już nie.

Pomysł, który zaproponowałeś na końcu wydaje mi się bardzo dobry ale to i tak sprowadza się do tego co napisałem wyżej - ktoś siedzi, ściąga i testuje.

TheMrKarolus pomysł zły, nierealny. Widząc kto wrzuca mody i jak to można na palcach jednej ręki wyliczyć osoby, które robią to w sposób bardzo dobry lub wzorowy. To się nie sprawdzi, niech kązdy siebie pilnuje co i jak wrzuca - moderatorzy to weryfikują.

Powtórzę na koniec raz jeszcze to co napisałem wcześniej bo chyba Piotrek nie rozumiesz o czym się tutaj pisze:

Użytkownicy chcą uporządkować dział DL, zrobić go bardziej przejrzystym i przyjaznym a nie faworyzować go i robić z forum działu download. To jest poprawa wizerunku forum, jego jakości i marki. Porządek również może wyróżniać forum na tle innych.

Dalsza rozmowa to strzępienie języka jeżeli nadal będziesz obstawiał przy swoim zdaniu, że:

Cytat:Rozwijaniu i skupianiu się na downloadzie na tym forum mówię głośne i zdecydowane PO MOIM TRUPIE. Byłoby to zaprzeczeniem strategii tego serwisu. Byłoby to niszczenie marki.

... które nijak ma się do tego o czym jest ta rozmowa. Traktujesz chęci porządków jak sabotaż.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2014, 15:09 przez Nokian.)
_PMA
Administrator
Administrator

Liczba postów: 1,504
12-03-2014, 15:32

Cytat:Tu się niestety _PMA mylisz. Wysyłać w kosmos może i nikt nie zamierza, ale jak niejednokrotnie powtarzałem - forum jest moim niechcianym dzieckiem, a download niechcianym dzieckiem niechcianego dziecka. Czyli tak jakby niechcianym wnukiem ;-). I to i to jest tylko po to, żeby miał względnie święty spokój.
Ajj ale nawet jeśli niechciane to jednak wciąż dziecko Wink I jeśli znajdzie się jakaś chętna niania z niesztampowym podejściem...

@Nokian:
Piotrek napisał(a):My tutaj działamy wedle pomysłów innowacyjnych. Ktoś z was przedstawi innowacyjne rozwiązanie dotyczące downloadu, które nie jest utarte jak wspominane? Proszę bardzo! Zastanowimy się nad nim. Ale póki co żadne takie rozwiązanie nie wpłynęło.
"Niepodległe kwiaty, niezniszczalny krzyż. Huczą gabinety i imperium drży.
Szydzi z generałów, nie lęka się wojska, nielegalny naród, zakazana Polska!"
nkuh
CENZOR
*
Użytkownik

Liczba postów: 460
12-03-2014, 16:57

Co do oczyszczania działu download jestem za, osobiście chętnie pomogę i zgłaszam się do działu naczepy. Dla przykładu zaczynam pracę, fotograf ze mnie słaby ale z naczepami sobie radze i w razie problemów dostosowanie ich do wersji 1.8.2.5 zajmuje chwilę. Co więcej pozwolę sobie używać znaków wodnych z linkiem do tego forum(jako reklamy do tego forum)

Jeśli nie chcesz działu download to nie ja Ci nie robię problemu z tego powodu.
Ale zawsze dla mnie ten serwis wyznaczał nowy standard, nową jakość dobrze pamiętam TOPWARE z czasów świetności, itruck i podobne byłem moderatorem wiele lat temu, ten serwis na prawdę podniósł poprzeczkę.
W tej chwili masz pełno użytkowników chcących zmian i poprawy działu download to jest nasza inicjatywa, chcemy jeszcze więcej, lepszego forum. Potrzebujemy tylko zgody i standardu który wyznaczysz Wink
Osobiście nakazał bym stosowanie tagów np [Scania],[Chłodnia] przy każdym temacie, własne zdjęcia oraz jako zalecane znak wodny na zdjęciu. (To tylko kilka wolnych pomysłów).
Wspieranie najnowszego patcha i wersje jedną do tyłu jest niemożliwe i mało rzeczowym stwierdzeniem.
Moderzy mnie poprą bo są mody których się nie da dostosować ale to są wyjątki.
Nokian
Moderator
Moderator

12-03-2014, 17:20

(12-03-2014, 15:32 )_PMA napisał(a): @Nokian:
Piotrek napisał(a):My tutaj działamy wedle pomysłów innowacyjnych. Ktoś z was przedstawi innowacyjne rozwiązanie dotyczące downloadu, które nie jest utarte jak wspominane? Proszę bardzo! Zastanowimy się nad nim. Ale póki co żadne takie rozwiązanie nie wpłynęło.

W takim razie czekajmy na innowacyjny, niespotykany pomysł by wyróżniać się na tle innych a między czasie niech DL nadal będzie nieogarnięty dorzucając do niego kolejne modyfikacje i w przyszłości jeszcze bardziej utrudniając wprowadzenie tego innowacyjnego pomysłu.

Boli mnie ząb ale nie pójdę do dentysty bo za znieczulenie chce 100 zł a ja chcę wydać 50 więc wolę czekać aż znajdzie się dentysta ze znieczuleniem za 50 zł a ząb niech sobie boli i niszczeje.

Takiego oporu na chęć dobrych (nie mówię bardzo dobrych) zmian się nie spodziewałem.
Ropasiak
Użytkownik
*
Użytkownik

Liczba postów: 152
12-03-2014, 20:08

To może zrobić serwis, na innej maszynie skupiony tylko i wyłącznie na modyfikacjach i podlinkować go w forum? Jak dla mnie najlepsze wyjście, zebrać parę osób, Piotrek ma z głowy download, a użytkownicy tego forum nadal mają dostęp do dobrego działu download. Nie będzie pustego ruchu - Ci którzy chcą tylko download połączą się z zupełnie innym serwerem, bo link do DL będzie inny. Dotychczasowi użytkownicy tego forum po podlinkowaniu będą mieć komfortowy dostęp do downloadu i wszyscy zadowoleni.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2014, 20:09 przez Ropasiak.)
mikolaj558
Taki sobie ja :D
*
Użytkownik

Liczba postów: 159
12-03-2014, 20:12

(12-03-2014, 20:08 )Ropasiak napisał(a): To może zrobić serwis, na innej maszynie skupiony tylko i wyłącznie na modyfikacjach i podlinkować go w forum? Jak dla mnie najlepsze wyjście, zebrać parę osób, Piotrek ma z głowy download, a użytkownicy tego forum nadal mają dostęp do dobrego działu download. Nie będzie pustego ruchu - Ci którzy chcą tylko download połączą się z zupełnie innym serwerem, bo link do DL będzie inny. Dotychczasowi użytkownicy tego forum po podlinkowaniu będą mieć komfortowy dostęp do downloadu i wszyscy zadowoleni.

Piotrek napisał ze on w coś takiego nie wchodzi.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I727 using Tapatalk 2

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości