UWAGA!
Forum dostępne jest jedynie w formie Archiwum (tylko do odczytu). Zapraszamy na NASZ PORTAL

W przypadku decyzji o definitywnym zamknięciu forum zostanie ona podana z 7 dniowym wyprzedzeniem.

We wszelkich sprawach dotyczących forum prosimy kontaktować się z administracją pod adresem mailowym: forum [małpka] eurotrucksimulator2.info

Propozycje zmian na forum...
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ipkis
Użytkownik
*
Użytkownik

Liczba postów: 126
28-02-2014, 18:18

(28-02-2014, 12:57 )Bisson1976 napisał(a): Niech każdy, więc będzie moderatorem swoich postów. Jest coś takiego jak słownik języka polskiego.
Wystarczy poszukać......
Ale dlaczego ktoś musi szukać?
Dlaczego ktoś ma sprawdzać pisownie?
Dlaczego ktoś ma poprawiać podkreślone na czerwono wyrazy?
Dlaczego ktoś ma sprawdzać czy zdjęcia mają odpowiednią wielkość?

To co proponujesz jest super rozwiązaniem, ale jak wiadomo to jest... utopia. Niektórzy nawet nie zawracają sobie głowy odpowiednim nazwaniem tematu a przecież to jest zdecydowanie w ich interesie. Czasami jest tak, że przeczytasz czyjś post 8 razy i dalej nie będziesz wiedział o co chodzi (wszystko małą literą, brak przecinków, słaba składnia zdania) a wystarczy żeby autor przeczytał co napisał.
Podsumowując: Za dużo wymagasz od ludzi.

Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje
Krzyczy z grubym kijem, że połamie ci kości
Że mądry ustąpił? To oznaka słabości
Tigre87
Lone Rider
*
Użytkownik

Liczba postów: 287
28-02-2014, 19:32

A ja bym chciał zgłosić propozycję na dodanie w liście użytkowników takiej opcji, aby można było wybrać podział na Adminów, Moderatorów, Nasz Klient i tak dalej. Po prostu od najwyższego szczebla do najniższego Wink
Tak, aby taki zielony użytkownik jak ja, mógł łatwo i szybko znaleźć tych najwyżej postawionych forumowiczów Smile
Pietrex
Cichociemny
Moderator

Liczba postów: 84
28-02-2014, 21:03

Na liście użytkowników jest zakładka na dole: "ekipa forum" Wink
Regulamin Forum
Pietrex w trasie

"Kiedyś chciałem być numerem jeden - już nie chcę teraz,
od jedynki jest zbyt blisko do zera."
Tigre87
Lone Rider
*
Użytkownik

Liczba postów: 287
28-02-2014, 21:33

O w mordkę, ja ślepy jestem. No to w takim razie proponuję, aby było to na górze Wink

Edit: Proponuję jeszcze zmianę tego niebieskiego koloru jaki mają VIPowie, bo ciężko się czyta.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-02-2014, 22:29 przez Tigre87.)
Slash1067
Jestem łazikiem marsjańskim
*
Użytkownik

Liczba postów: 598
28-02-2014, 22:56

To jak ze zmianą rozdzielczości zdjęć na forum?
Play the game
You're going to be the same
You're going to change your name
You're going to die in flames
_PMA
Administrator
Administrator

Liczba postów: 1,504
28-02-2014, 23:28

dawidstigi1987 napisał(a):Edit: Proponuję jeszcze zmianę tego niebieskiego koloru jaki mają VIPowie, bo ciężko się czyta.
Nicków vipów się nie czyta tylko zna się na pamięć! Wink

Slash1067 napisał(a):To jak ze zmianą rozdzielczości zdjęć na forum?
Głosy są liczone przez moskiewskie serwery. 70% na tak, 70% na nie.
A tak poważnie, to wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie limit zostanie zwiększony.
"Niepodległe kwiaty, niezniszczalny krzyż. Huczą gabinety i imperium drży.
Szydzi z generałów, nie lęka się wojska, nielegalny naród, zakazana Polska!"
Slash1067
*
Użytkownik

09-03-2014, 13:08

No to jak z tą zmianą? dalej czekamy?
Play the game
Piotrek
Administrator
Administrator

Liczba postów: 625
09-03-2014, 17:20

Cytat:A tak poważnie, to wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie limit zostanie zwiększony.
Nie stanowi to w żaden sposób obietnicy tego, że krok ten zostnaie podjęty.
"Większość najlepszych pomysłów powstaje z frustracji. Z poczucia, że ja bym zrobił to lepiej"
Sir Richard Branson
Wilku
Niezły Klient
Niezły klient

Liczba postów: 852
09-03-2014, 17:37

Ale jeśli zostanie podjęta " w najbliższym czasie " ta decyzja to po co zwłoka ? Napisz wprost, że nie i pozamiatane..
Piotrek
Administrator
Administrator

09-03-2014, 18:11

Cytat:wszystko wskazuje na to, że
"Większość najlepszych pomysłów powstaje z frustracji. Z poczucia, że ja bym zrobił to lepiej"
Sir Richard Branson
mikolaj558
Taki sobie ja :D
*
Użytkownik

Liczba postów: 159
10-03-2014, 08:28

(07-09-2013, 19:27 )M4ni3x napisał(a): Padło kilka mniej lub bardziej trafnych propozycji zmian na forum, jednak wszystkie dotyczą jednego zasadniczego problemu którym jest znalezienie czegokolwiek.
Forum jest "z grubsza" podzielone na poszczególne działy w których panuje totalny chaos (głównie dzięki nam użytkownikom) poprzez zakładanie po 2-3 tematy dyskusyjne dla większości modyfikacji.
Proponuję przekwalifikowanie obecnych działów głównych na subfora wewnątrz których można utworzyć osobne działy dla poszczególnych marek ciężarówek występujących w grze (szczególnie przyda się taki podział w DL).
Zdaję sobie sprawę ile pracy przysporzy to Piotrkowi oraz Moderatorom jednak w efekcie bardzo ułatwi nawigację na forum oraz bardzo szczegółowo uporządkuje publikowane modyfikacje.
Obecnie aby znaleźć interesujący nas model np,: Volvo trzeba się przebić przez 3-4 strony zawierające MANy,Mercedesy i inne marki natomiast podział według marek ładnie wszystko poukłada;
szukamy Mercedesa?
Dział "pliki.pliki">Ciągniki>Mercedes i mamy same modele Mercedesów
MAN?=taka sama zasada
potrzebujemy naczepę?
DL>naczepy> Firanki/ chłodnie/ gabaryty ale w każdym pod-temacie konkretny rodzaj naczepy:
Firanki: Krone ,Shmitz ,Aero ale same firanki itd.
Chłodnie? =jak wyżej.
Ups troszkę się rozpisałem
Pozdrawiam

Zgodzę się z kolegą. Lepiej byłoby szukać modyfikacje.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I727 using Tapatalk 2
Nokian
Moderator
Moderator

Liczba postów: 885
10-03-2014, 10:53

Już baaaardzo dawno temu proponowałem zrobić taki porządek na forum, sam nawet poukładałem tematy z linkami z podziałem na naczepy, modele ciężarówek, modyfikacje dotyczące AI, grafiki, kół itd. Niestety zero zainteresowania a wtedy było jeszcze mało modyfikacji i łatwo było to ogarnąć a teraz? Szkoda, jest lekki burdel w DL a powinno być co najmniej tak jak na pewnym, znanym forum. Tam znajdziesz konkretny rodzaj naczepy zebrany do kupy ze wszystkimi występującymi na forum modelami w jednym miejscu w ciągu 2, trzech sekund a tutaj możesz się... no.
_PMA
Administrator
Administrator

10-03-2014, 13:20

Mam mieszane uczucia.
Dział ciągników po podzieleniu działających modyfikacji składałby się z poddziałów,które miałyby po 4-5 tematów. Podobnie zapewne byłoby z działem interiorów oraz naczep. Trochę taka sztuka dla sztuki.
Dział skiny podzieliłbym na poddziały dla ciągników i naczep, przy okazji porządkując trochę dział naczep, żeby zostały w nim wyłącznie modele. Samego działu z naczepami, podobnie jak z ciągnikami nie dzieliłbym na kolejne poddziały tylko zastosowałbym tagi. Większość osób i tak preferuje trailer-packi zamiast pojedynczych modów, których notabene nie jest wcale tak dużo (na drugiej stronie z naczepami widać już tematy z sierpnia).
Wydaje się, że dział "Dodatki i modyfikacje" wymaga największych zmian., jednak najpierw przydałoby się pomyśleć nad sensownym podzieleniem go, żeby nie tworzyć sztucznych kategorii.

Takie luźne przemyślenia po rzuceniu okiem na download.
TheMrKarolus
Niezły Klient
Niezły klient

Liczba postów: 940
10-03-2014, 13:57

Ja mogę całkowicie bezinteresownie wszystko poukładać. Nawet sam.
Slash1067
*
Użytkownik

10-03-2014, 17:30

No to jak z tym rozmiarem zdjęć? bo narazie się na 100% zanosi że nie będzie zmiany.Skoro ma być ta zmiana to prosiłbym o ściągnięcie warna za obrazki które minimalnie przekraczają rozdzielczość dopuszczalną w regulaminie.
Play the game
smyro
Z drogi k****!
Niezły klient

Liczba postów: 610
10-03-2014, 18:12

Aż tak wam ciężko zmniejszyć sobie zdjęcie w paincie albo w przeglądarce do zdjęć?...
Renault Premium 460DXi
i5-2500K | MSI P67A-GD55 (B3) | GTX 560 (970? ^^) | Corsair Vengeance 2x4GB 1600 MHz | Corsair CX600 | Fractal Design Define R3 | Corsair H60 | LG 25UM65
Ghost
Niezły Klient
Niezły klient

Liczba postów: 483
10-03-2014, 18:30

(10-03-2014, 17:30 )Slash1067 napisał(a): No to jak z tym rozmiarem zdjęć? bo narazie się na 100% zanosi że nie będzie zmiany.Skoro ma być ta zmiana to prosiłbym o ściągnięcie warna za obrazki które minimalnie przekraczają rozdzielczość dopuszczalną w regulaminie.

Żadne prawo nie działa wstecz (Lex retro non agit) Smile także jeśli dostałeś warna wg starego regulaminu gdzie rozmiar został przekroczony, nie może zostać on ściągnięty po zmianie regulaminu. To samo by było gdyby zmniejszono dopuszczalny rozmiar -> po staremu prawdiłowe obrazki nie mogły by dostać ostrzeżenia.
Intel Core i3-4130 3.4GHz 3MB
MSI GeForce GTX650Ti 2GB OC
Corsair 4GB 1600MHz Vengeance Blue CL9

Aktualny projekt:
Coming Soon

_PMA
Administrator
Administrator

10-03-2014, 18:39

Slash1067 napisał(a):No to jak z tym rozmiarem zdjęć? bo narazie się na 100% zanosi że nie będzie zmiany.Skoro ma być ta zmiana to prosiłbym o ściągnięcie warna za obrazki które minimalnie przekraczają rozdzielczość dopuszczalną w regulaminie.

Codziennie będziesz zadawał to pytanie? Nie jest to paląca sprawa bez której forum nie może działać. Nikt nigdzie nie potwierdził, że ta zmiana w ogóle zostanie ona wprowadzona. Regulamin jest cały czas taki sam i przewiduje maksymalny rozmiar 640x480.

W przypadku jakichkolwiek zmian zawsze są one ogłaszane tak, aby każdy mógł się z nimi zapoznać. Męczenie buły w tym wątku naprawdę niczego nie daje.
mikolaj558
Taki sobie ja :D
*
Użytkownik

Liczba postów: 159
10-03-2014, 18:49

(10-03-2014, 08:28 )mikolaj558 napisał(a):
(07-09-2013, 19:27 )M4ni3x napisał(a): Padło kilka mniej lub bardziej trafnych propozycji zmian na forum, jednak wszystkie dotyczą jednego zasadniczego problemu którym jest znalezienie czegokolwiek.
Forum jest "z grubsza" podzielone na poszczególne działy w których panuje totalny chaos (głównie dzięki nam użytkownikom) poprzez zakładanie po 2-3 tematy dyskusyjne dla większości modyfikacji.
Proponuję przekwalifikowanie obecnych działów głównych na subfora wewnątrz których można utworzyć osobne działy dla poszczególnych marek ciężarówek występujących w grze (szczególnie przyda się taki podział w DL).
Zdaję sobie sprawę ile pracy przysporzy to Piotrkowi oraz Moderatorom jednak w efekcie bardzo ułatwi nawigację na forum oraz bardzo szczegółowo uporządkuje publikowane modyfikacje.
Obecnie aby znaleźć interesujący nas model np,: Volvo trzeba się przebić przez 3-4 strony zawierające MANy,Mercedesy i inne marki natomiast podział według marek ładnie wszystko poukłada;
szukamy Mercedesa?
Dział "pliki.pliki">Ciągniki>Mercedes i mamy same modele Mercedesów
MAN?=taka sama zasada
potrzebujemy naczepę?
DL>naczepy> Firanki/ chłodnie/ gabaryty ale w każdym pod-temacie konkretny rodzaj naczepy:
Firanki: Krone ,Shmitz ,Aero ale same firanki itd.
Chłodnie? =jak wyżej.
Ups troszkę się rozpisałem
Pozdrawiam

Zgodzę się z kolegą. Lepiej byłoby szukać modyfikacje.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I727 using Tapatalk 2

A jak będzie z tym?
Piotrek
Administrator
Administrator

11-03-2014, 13:09

Cytat:No to jak z tym rozmiarem zdjęć? bo narazie się na 100% zanosi że nie będzie zmiany.Skoro ma być ta zmiana to prosiłbym o ściągnięcie warna za obrazki które minimalnie przekraczają rozdzielczość dopuszczalną w regulaminie.
Slash1067,z przykrością ale muszę Cię zacząć traktować jako forumową marudę. Marudziłeś, krytykowałeś w kwestii ETS2 - stanąłem na rzęsach i załatwiłem Ci bycie testerem ETS2. I co? testowanie Ci się znudziło i to chyba po jakimś miesiącu. Bo było testowaniem patchy (a to jest podstawą pracy testerów - a nie testowanie nowych produktów) i obłudą w takiej sytuacji byłoby krytykowanie SCSu w momencie, gdy sam współodpowiadasz za zapewnienie jakości.

Powiem tak - Konstruktywność i pomocność cenię. Marudzenie i "męczenie buły" po mnie spływa zupełnie. Wręcz jestem nieco złośliwy. Im więcej męczenia buły o coś, tym bardziej przekonuje mnie to do tego żeby zachować się zupełnie odwrotnie.
Mam swoją koncepcję, swój plan i gdzieś w nim są też i te zmiany. Wszystko w swoim czasie i w swojej kolejności. Plan ten zaburza choćby to, że muszę poświęcić czas na przystawianie Slasha1067 do pionu w tym oto poście, zamiast jak powinienem skupić się na pracy.
Sir Richard Branson
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-03-2014, 13:09 przez Piotrek.)

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości