UWAGA!
Forum dostępne jest jedynie w formie Archiwum (tylko do odczytu). Zapraszamy na NASZ PORTAL

W przypadku decyzji o definitywnym zamknięciu forum zostanie ona podana z 7 dniowym wyprzedzeniem.

We wszelkich sprawach dotyczących forum prosimy kontaktować się z administracją pod adresem mailowym: forum [małpka] eurotrucksimulator2.info

Propozycje zmian na forum...
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wilku
Niezły Klient
Niezły klient

Liczba postów: 852
07-09-2013, 16:32

http://eurotrucksimulator2.info/pl/forum...eraz--5240
Pastyl
BK ze społeczeństwa
*
Użytkownik

Liczba postów: 482
07-09-2013, 17:31

Wciąż jednak powinno działać normalne cytowanie (a już na pewno na forum gdzie jest ponad 7000 użytkowników). Wiemy jacy tu są ludzie, jedni ogarnięcie drudzy mniej, nie znajdą poradnika to nie będą umieli cytować.

Wyświetleń poradnika 225 / 7,113
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2013, 17:32 przez Pastyl.)
M4ni3x
Adept
*
Użytkownik

Liczba postów: 37
07-09-2013, 19:27

Padło kilka mniej lub bardziej trafnych propozycji zmian na forum, jednak wszystkie dotyczą jednego zasadniczego problemu którym jest znalezienie czegokolwiek.
Forum jest "z grubsza" podzielone na poszczególne działy w których panuje totalny chaos (głównie dzięki nam użytkownikom) poprzez zakładanie po 2-3 tematy dyskusyjne dla większości modyfikacji.
Proponuję przekwalifikowanie obecnych działów głównych na subfora wewnątrz których można utworzyć osobne działy dla poszczególnych marek ciężarówek występujących w grze (szczególnie przyda się taki podział w DL).
Zdaję sobie sprawę ile pracy przysporzy to Piotrkowi oraz Moderatorom jednak w efekcie bardzo ułatwi nawigację na forum oraz bardzo szczegółowo uporządkuje publikowane modyfikacje.
Obecnie aby znaleźć interesujący nas model np,: Volvo trzeba się przebić przez 3-4 strony zawierające MANy,Mercedesy i inne marki natomiast podział według marek ładnie wszystko poukłada;
szukamy Mercedesa?
Dział "pliki.pliki">Ciągniki>Mercedes i mamy same modele Mercedesów
MAN?=taka sama zasada
potrzebujemy naczepę?
DL>naczepy> Firanki/ chłodnie/ gabaryty ale w każdym pod-temacie konkretny rodzaj naczepy:
Firanki: Krone ,Shmitz ,Aero ale same firanki itd.
Chłodnie? =jak wyżej.
Ups troszkę się rozpisałem
Pozdrawiam
Slash1067
Jestem łazikiem marsjańskim
*
Użytkownik

Liczba postów: 598
25-02-2014, 17:06

Rifresz
Propozycja zmiany dopuszczalnej rozdzielczości zdjęć na forum do 640 x 549 czyli rozdzielczości dostępnej na flickr.com,zdjęcia w tej rozdzielczości nie są zmniejszane przez plugin do zmniejszania zdjęć,nie poszerzają postu do nie wiadomo jakiej szerokości.
Play the game
You're going to be the same
You're going to change your name
You're going to die in flames
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2014, 17:12 przez Slash1067.)
_PMA
Administrator
Administrator

Liczba postów: 1,504
26-02-2014, 14:55

Nie widzę potrzeby dostosowywania regulaminu specjalnie dla jednego serwisu.
"Niepodległe kwiaty, niezniszczalny krzyż. Huczą gabinety i imperium drży.
Szydzi z generałów, nie lęka się wojska, nielegalny naród, zakazana Polska!"
KamilS
3D Master
VIP

Liczba postów: 394
26-02-2014, 15:14

Dostosować regulamin? Wystarczy zmienić jeden punkt odnośnie rozmiarów obrazków, 100 px to nie jest dużo, a i tak większość osób korzysta z flickra.
Uszanuj moją pracę i pobieraj przez AdFly.

My Steam ID: fraor
Hypia02
"Co to jest za dziewczyna ?..."
Niezły klient

Liczba postów: 488
26-02-2014, 15:23

Popieram, można to zmienić. Tak jak napisał KamilS, większość osób korzysta z flickra Smile
_PMA
Administrator
Administrator

26-02-2014, 17:32

Ja zwyczajnie uważam, że regulamin jest czymś co powinno być zmieniane jak najrzadziej i tylko w poważnych przypadkach przy zdecydowanym poparciu większości.

Ankieta
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2014, 17:35 przez _PMA.)
KamilS
3D Master
VIP

Liczba postów: 394
26-02-2014, 17:47

Z byle błahego powodu o lekkie zwiększenie limitu robisz aferę na pół forum. Ciekawi mnie jak byś postępował gdy użytkownicy zaproponowali by nakaz pisania falą. Wyłączyłbyś forum, czy zwołał sztab kryzysowy i ogłosił czerwony alarm?

Pamiętaj, że to my jesteśmy dla użytkowników, a nie użytkownicy dla nas. Skoro oni sami to zaproponowali to czemu my mamy być temu przeciwni?
Uszanuj moją pracę i pobieraj przez AdFly.

My Steam ID: fraor
TED
Weteran
Niezły klient

Liczba postów: 1,711
26-02-2014, 18:16

Niewielkie zwiększenie rozdzielczości fotek w postach było już wałkowane znacznie wcześniej - chodziło aby zwiększyć z 480 na większy, ale Piotrek się uparł i z tego co pamiętam miał poparcie niektórych (przez wzgląd na ich wizerunek pominę ich nicki), że forum to nie galeria. Osobiście przestałem wstawiać fotki, bo mi się nie chciało specjalnie ich zmniejszać przed wstawieniem. Mam nadzieję, że teraz uda się przeforsować tą niewielką zmianę. Zagłosowałem na takSmile
Masz problem z grą lub modami - pisz o tym na forum. Na PW w takich sprawach nie odpowiadam.

Nieważne czy dostaniemy odpowiedź na zadane przez nas pytanie. Ważne, żeby osoba, która je zadaje, sama spróbowała sobie na nie odpowiedzieć.
Slash1067
Jestem łazikiem marsjańskim
*
Użytkownik

Liczba postów: 598
26-02-2014, 18:28

Skoro forum to nie galeria to czemu zrobił dział na screeny. Big Grin niezła logika.
Play the game
You're going to be the same
You're going to change your name
You're going to die in flames
_PMA
Administrator
Administrator

26-02-2014, 22:26

KamilS napisał(a):Z byle błahego powodu o lekkie zwiększenie limitu robisz aferę na pół forum. Ciekawi mnie jak byś postępował gdy użytkownicy zaproponowali by nakaz pisania falą. Wyłączyłbyś forum, czy zwołał sztab kryzysowy i ogłosił czerwony alarm?
Uważasz, że forum publiczne jest odpowiednim miejscem na takie spostrzeżenia?

Cytat:Pamiętaj, że to my jesteśmy dla użytkowników, a nie użytkownicy dla nas. Skoro oni sami to zaproponowali to czemu my mamy być temu przeciwni?
Masz rację. Dlatego trzeba zadbać o wygodę nie tylko tych, którzy wrzucają zdjęcia ale także, a może i przede wszystkim tych którzy je oglądają. Zwiększysz limit a za moment zaczną pojawiać się głosy, że forum muli, że się wolno wczytuje. I co? Znowu zmniejszysz limit, bo użytkownicy tak chcą?

Zwykła ankieta już teraz pozwala na podjęcie decyzji biorąc pod uwagę nie cztery czy pięć głosów tylko trzydzieści. I jak sam możesz zobaczyć, nie są to tylko głosy ludzi którzy zdjęcia publikują. I w przypadku ewentualnych pretensji o zamulanie forum możesz powiedzieć "to była wasza decyzja" a nie "sorry, ale taka była zachcianka tego czy tamtego".

PS. Nie chodzi o 100px tylko o jakieś 6.5 mln pikseli. (licząc 100 zdjęć na stronie: 100 * (100*640) )

Slash1067 napisał(a):Skoro forum to nie galeria to czemu zrobił dział na screeny. Big Grin niezła logika.
Yyy żeby był porządek?
TED
Weteran
Niezły klient

Liczba postów: 1,711
26-02-2014, 23:03

Poniekąd masz rację PMA jeżeli chodzi o zamulanie forum. W domu mam dość dobry net i forum nawet z relacjami otwiera mi się szybko, ale już w pracy gdzie mam ograniczenia strony z fotorelacjami ładują mi się trzy razy dłużej. Dzieje się to tak dlatego, że w regulaminie podano tylko maksymalne rozmiary fotek, nie podając w jakim mają być formacie. Fotki z gry są w formacie png i w takim też formacie praktycznie każdy wstawia fotki na forum. Tymczasem będąc zarejestrowany od dawna na różnych zagranicznych forach, to na nich zgodnie z regulaminem najczęściej można wstawiać fotki w rozmiarze 800x600 ale wyłącznie w formacie jpeg. Może należałoby się zastanowić nad taką zmianą na tym forum tj. zwiększyć rozmiar (niekoniecznie na 800x600) ale z zastrzeżeniem aby fotki mogą być wyłącznie w formacie jpeg.
Masz problem z grą lub modami - pisz o tym na forum. Na PW w takich sprawach nie odpowiadam.

Nieważne czy dostaniemy odpowiedź na zadane przez nas pytanie. Ważne, żeby osoba, która je zadaje, sama spróbowała sobie na nie odpowiedzieć.
Riczko
Moders Team Poland
*
Użytkownik

Liczba postów: 65
26-02-2014, 23:16

@Up Myślę że to dobry pomysł, sam wrzucam fotki w jpg. Smile Rozdzielczość moim zdaniem jest odpowiednia.

Wysłane z mojego Xperia J przy użyciu Tapatalka
Zapraszam: FLICKR
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2014, 23:16 przez Riczko.)
Piotrek
Administrator
Administrator

Liczba postów: 625
27-02-2014, 22:24

W czasach mej młodości i stawiania pierwszych kroków w sieci, ekrany, a co za tym wiele obrazków czy też zdjęć z aparatów miało proporcje 4:3. Potem modne zrobiło się jeszcze 16:9.
640 x 549 to ani 4:3 ani 16:9. Nie widzę sensu w tym, żeby dostosowywać nasz regulamin, bo twórcy jakiegoś serwisu mieli kaprys i wprowadzili takie a nie inne, wymyślone przez siebie wymiary. Tak samo zawsze chorym wydawało mi się, wprowadzenie obostrzeń mówiących że obrazek ma mieć takie a nie inne rozszerzenie. Dla mnie to chore. Przyznam szczerze, że byłbym pierwszym, który ten zapis by łamał.

Jeżeli już ja miałbym się na coś zgodzić (ankieta ma charakter sondażowy i nie zobowiązuje nas do wprowadzenia zmiany), prędzej zgodziłbym się 800 x 600, bez obostrzeń dotyczących rozszerzenia i z przycięciem liczby obrazków w poście.
"Większość najlepszych pomysłów powstaje z frustracji. Z poczucia, że ja bym zrobił to lepiej"
Sir Richard Branson
mirekmiras
Użytkownik
*
Użytkownik

Liczba postów: 200
27-02-2014, 23:26

Jednak JPEG jest lepszym formatem, gdyż plik przy takim samym rozmiarze mniej waży, niż ten o innym rozszerzeniu. A można go tez kompresować. A w gruncie rzeczy chyba o to bardziej chodzi, by strony z obrazkami się szybciej ładowały, a zdjęcia nie były zbyt małe.
nkuh
CENZOR
*
Użytkownik

Liczba postów: 460
27-02-2014, 23:37

Moim zdaniem zmiana dostępnej rozdzielczości na 640 x 549 nie jest czymś chorym jak to określiłeś lecz ADAPTACJĄ, pozwoliło by to na szybsze umieszczanie zdjęć na forum.
Jeśli jednak w grę wchodzi rozmiar 800x600 to jestem jak najbardziej za z powodów standardu, a jest to maksymalny rozmiar według regulaminu jaki można umieścić wiec bez problemu będzie można publikować zdjęcia 640x549.
Jestem osobą która cenni sobie jakość i szybkość usługi.
Zmiana rozszerzenia na jpg powinna być obowiązkowa ponieważ zapewnia ona znacznie lepszy stosunek szybkości pobrania elementu do jakości na wolniejszych łączach.
Czy obciąży to forum o te 6.5 mln pikseli ??
Nie jeśli uda się wyłączyć skrypt skalowania zdjęć.
Rozmiar zdjęcia nie wpływa na działanie forum ponieważ do klienta jest przesyłane tylko hiperłącze dokumentu a całe zdjęcie pobierane jest przy renderowaniu wyglądu strony przez klienta.
TheMrKarolus
Niezły Klient
Niezły klient

Liczba postów: 940
27-02-2014, 23:53

Jak wy sobie to wyobrażacie? Przecież to będzie praktycznie niemożliwe do egzekwowania. Żadnemu moderatorowi nie będzie się chciało sprawdzać ponad setki zdjęć dziennie z różnorakich tematów.
_PMA
Administrator
Administrator

28-02-2014, 12:02

mirekmiras napisał(a):Jednak JPEG jest lepszym formatem, gdyż plik przy takim samym rozmiarze mniej waży, niż ten o innym rozszerzeniu. A można go tez kompresować. A w gruncie rzeczy chyba o to bardziej chodzi, by strony z obrazkami się szybciej ładowały, a zdjęcia nie były zbyt małe.

Cuda wianki można również robić z .png (link). Ale nakaz stosowania takich technik lub konkretnego formatu byłby moim zdaniem lekką przesadą.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-02-2014, 12:03 przez _PMA.)
Bisson1976
Adept
*
Użytkownik

Liczba postów: 26
28-02-2014, 12:57

Osobiście PMA poprawił mój błąd ortograficzny, który mi się przydarzył ,więc nie jest tak że moderatorzy nic nie robią.
Zgadzam się z Ha-es że kilku moderatorów nie jest w stanie sprawdzić każdego postu.
Niech każdy, więc będzie moderatorem swoich postów. Jest coś takiego jak słownik języka polskiego.
Wystarczy poszukać......
http://www.pedro-martin-vs.pl/
http://www.pedro-martin-vs.pl/Forum/
https://www.facebook.com/pages/Pedro-Mar...7001746026
email: pedromartinvs@gmail.com
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-02-2014, 13:17 przez Bisson1976.)

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości