UWAGA!
Forum dostępne jest jedynie w formie Archiwum (tylko do odczytu). Zapraszamy na NASZ PORTAL

W przypadku decyzji o definitywnym zamknięciu forum zostanie ona podana z 7 dniowym wyprzedzeniem.

We wszelkich sprawach dotyczących forum prosimy kontaktować się z administracją pod adresem mailowym: forum [małpka] eurotrucksimulator2.info

PlayStation 4 czy Xbox One?
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TheMrKarolus
Niezły Klient
Niezły klient

Liczba postów: 940
08-10-2014, 13:58

Cześć!
Poza komputerem planuję w najbliższym czasie zakup konsoli. I tu pojawia się mój dylemat. Ceny są raczej podobne więc one nie grają roli. Każda z konsol (PS4 i XO) ma coś, co do mnie przemawia. PS4 gry takie jak GT, Drive Club, natomiast XO np. Forzę. Na PS4 z kolei pojawi się więcej indyków bo łatwiej je wydawać. Teraz kwestia abonamentu. Z tego co zrozumiałem kupując PS+ dostaję co jakiś czas jedną grę za darmo, natomiast w Xbox Gold tego nie ma? Pady - trzymałem jeden i drugi i oba bardzo fajnie leżą w dłoni. Co do specyfikacji to podobno PS4 ma trochę lepszą jednak Xbox daje możliwość obliczeniową w chmurze.
No i ostatnia rzecz. Mam obawę, że konsole nie poradzą sobie z płynnym renderowaniem obrazu na moim telewizorze ze względu na jego dość duży rozmiar i pojawią się lagi. Czy jest taka możliwość czy jednak nie powinno być problemów?
Mój telewizor: http://www.mediamarkt.pl/telewizor-sony-...,id-873250
(przepraszam, że ze strony media ale nic sensownego po polsku nie mogłem znaleźć).

Jakie jest wasze zdanie? Jaką konsolę byście wybrali i dlaczego?
Pozdrawiam i dzięki za pomoc Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-10-2014, 13:59 przez TheMrKarolus.)
szybkie cytowanie
mikoair
Firmowy fotograf :)
Niezły klient

Liczba postów: 861
08-10-2014, 15:28

Czy ja wiem czy ilość cali wpływa na wydajność renderowania? Wątpię.

Zdaje mi się (nie dam sobie ręki obciąć, bo nie grałem ani nie mam zamiaru kupować konsol) że na X1 również dostajesz gry.

Moim zdaniem lepsze jest PS4, no ale wiadomo, kwestia gustu. Najważniejszą dla mnie sprawą jest to że większość gier na PS4 działa w FHD, podczas gdy na X1 - w 900p.
szybkie cytowanie
Vixen
Adept
*
Użytkownik

Liczba postów: 91
08-10-2014, 15:29

Obie konsole są godne uwagi, najlepiej mieć obydwie. W PS+ dostajesz co miesiąc dwie gry, w w XBL Gold też - tutaj różnic nie ma. Jak to Yoij mówił wybierz konsolę kierując się Exclusiwami. Interesują Ciebie ścigałki - Xbox, a jak wolisz gry typu Uncharted to PS4. Xbox ma jeszcze jeden plus - Kinect, w zimie to jest świetne. Ja mam obecnie Xboksa 360 i jakbym miał pieniądze to kupiłbym Xboksa One. A i gry z tematyką motoryzacyjną lepszej od Forzy Horizon 2 i Motorsport nie znajdziesz. DriveClub podobno ma zamknięty świat, a w Horizon 2 robisz co chcesz. Dla mnie Xbox górą, po wydaniu go w Polsce jest ciekawą propozycją, a nawet lepszą. A co do padów - dla mnie jest lepszy pad od Xksa, układ gałek Mi odpowiada. Pad od MS ma też jeden plus - silniczki na triggerach, co może dawać fajne doznania. Pad od PS4 jest zbyt przekombinowany bo po co w konsoli panel dotykowy? Tak więc - gdybym ja miał kupować brałbym Xboksa One. Ale to Twoje pieniądze zrobisz z nimi co chcesz. Tyle ode mnie. Smile
Mikoair, Forza Horizon na XO działa w FHD, a to dość wymagająca gra. Tak więc, to zależy od optymalizacji gry. A i przypomniałem sobie. Na XO jest możliwość płacenia jeszcze dodatkowych 80zł dzięki czemu otrzymujesz dostęp do wszystkich gier EA.
CPU: AMD Athlon X3 435 -> AMD Phenom B35 2.9GHz GPU: GigaByte GeForce GTX 470 Mobo: GigaByte GA-770T-USB3 RAM: 2x 2Gb Goodram CL9 1333MHz Zasilacz: SilentumPC Deus G1 600W Dysk: Samsung 500Gb Obudowa: iBox Force 2101
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-10-2014, 15:34 przez Vixen.)
szybkie cytowanie
TheMrKarolus
Niezły Klient
Niezły klient

08-10-2014, 15:49

Dzięki za odpowiedzi Smile
Powiem, że teraz szale się wyrównały. Szczerze mówiąc nie zamierzam grać w strzelanki bo na konsoli jest to dla mnie śmieszne dlatego konsola raczej będzie przeznaczona na ścigałki i gry RPG. Muszę doczytać o tym FHD na PS4 i 900p na X1 bo jeśli to nie prawda to chyba jednak skuszę się na Xboxa.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-10-2014, 15:50 przez TheMrKarolus.)
szybkie cytowanie
Vixen
Adept
*
Użytkownik

Liczba postów: 91
08-10-2014, 16:04

Te różnice są już minimalne, MS dopracował oprogramowanie, dzięki czemu różnice między XO a PS4 są minimalne, albo ich w ogóle nie ma. Większość informacji na ten temat jest już starych, świat technologii bardzo szybko się zmienia, bo np info z miesiąca jest już nie wiarygodne. Ogólnie po premierze XO w Polsce wiele rzeczy zostało zmienionych i poprawionych także obydwie konsole są równe sobie i kierując się wyborem należy wybrać tą która ma bardziej odpowiadające Exlusivy.
Granie w FPSy na konsoli może być przyjemne i dawać tyle samo wrażeń jak na PCie tylko trzeba się nauczyć grania na padzie. A na padzie od XO masz jeszcze uczucie kopania broni na triggerze. Tak więc bierz Xboksa. Nie będziesz zawiedziony Smile
CPU: AMD Athlon X3 435 -> AMD Phenom B35 2.9GHz GPU: GigaByte GeForce GTX 470 Mobo: GigaByte GA-770T-USB3 RAM: 2x 2Gb Goodram CL9 1333MHz Zasilacz: SilentumPC Deus G1 600W Dysk: Samsung 500Gb Obudowa: iBox Force 2101
szybkie cytowanie
TheMrKarolus
Niezły Klient
Niezły klient

25-10-2014, 21:34

Postanowione. W przyszłym tygodniu kupuję Xboxa. Mam jednak jeszcze jedno techniczne pytanie. Jak wygląda przełączanie między monitorem komputera i telewizora? Czy dużo kabli trzeba poprzepinać?
szybkie cytowanie
Dj Brabus
Niezły Klient
Niezły klient

Liczba postów: 28
08-11-2014, 01:32

Odświeżę temat - kupiłeś konsolę? No i pytanie do Twojego ostatniego posta - chcesz podłączyć komputer pod TV? Generalnie to co byś nie zrobił, to z telewizora powinieneś mieć kilka wyjść, którymi sterujesz pilotem (zazwyczaj oznaczone jako "źródło") - konsola zawsze musi być podpięta przez HDMI.
szybkie cytowanie

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości