UWAGA!
Forum dostępne jest jedynie w formie Archiwum (tylko do odczytu). Zapraszamy na NASZ PORTAL

W przypadku decyzji o definitywnym zamknięciu forum zostanie ona podana z 7 dniowym wyprzedzeniem.

We wszelkich sprawach dotyczących forum prosimy kontaktować się z administracją pod adresem mailowym: forum [małpka] eurotrucksimulator2.info

Dyskusja o polskim systemie nauczania młodzieży w szkołach
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Malkiniak
Tutejszy
*
Użytkownik

Liczba postów: 148
20-09-2014, 18:29

No cóż , rok szkolny się zaczął , zapraszam do dyskusji.:>
szybkie cytowanie
mikoair
Firmowy fotograf :)
Niezły klient

Liczba postów: 861
20-09-2014, 18:33

Hejt polskiego systemu szkolnego przez gimbusów za 3, 2, 1...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-09-2014, 18:33 przez mikoair.)
szybkie cytowanie
Nokian
Moderator
Moderator

Liczba postów: 885
20-09-2014, 20:03

Albo utrzymacie poziom albo będą odpoczynki od pisania... osoby piszące posty w stylu jak wyżej będą odpowiednio nagradzane.
szybkie cytowanie
erm
Nowy
*
Użytkownik

Liczba postów: 7
20-09-2014, 21:00

A o czym tu dyskutować, każdy kto ma za sobą gimnazjum wie, jak to wygląda - najczęściej przepisywanie do zeszytu treści z podręcznika, bądź przepisywanie tego co dyktuje nauczyciel, również z podręcznika, a na wf nieśmiertelne - macie piłkę i pokopcie sobie.

Zmianę podejścia do ucznia odczuwa się w szkole średniej, gdzie nauczyciele w większości traktują człowieka normalnie i nikt nie próbuje z człowieka robić debila.
szybkie cytowanie
mikoair
Firmowy fotograf :)
Niezły klient

Liczba postów: 861
20-09-2014, 21:11

W mojej opinii "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" czyli co szkoła to inne podejście, nie w każdym gimnazjum traktują Cię jak inteligentnego inaczej.
szybkie cytowanie
MLODY91111
Użytkownik
*
Użytkownik

Liczba postów: 108
28-09-2014, 11:22

Podstawowa - po tych sześciu latach się jednak coś wynosi jeżeli chodzi o wiedzę .
Gimbaza - równie dobrze może nie istnieć i powrócić 8 letnia podstawowa. Zwykła banda idiotów z ZOO. Jeżeli o nauczanie chodzi to poza przedmiotami dochodzącymi to się coś wynosi, bo z pozostałych właściwie nic - chyba, że to tylko w tej co chodziłem był aż taki niski poziom (no ale cóż, jak wychowawczyni twierdziła, że ja jestem nienormalny i popierała resztę idiotów).
Techn. - nie jestem w stanie stwierdzić, dopiero zaczynam Wink Aczkolwiek po skończeniu gimbazy czuje pustkę we łbie i to, że nic stamtąd nie wyniosłem.
Toshiba A300 I Intel Core 2 Duo T5750 2x2.00 I Radeon HD3470 I 3GB RAM I 250 GB HDD I WinVista Home Premium 32 bit
szybkie cytowanie
bartek2906
Adept
*
Użytkownik

Liczba postów: 62
28-09-2014, 17:21

Ja powiem tylko tyle: Powinno się to sprywatyzować i państwo ewentualnie by dawało jakieś datki. Przez całe gimnazjum odczuwałem propagandę unijną. Na WOS-ie jak był temat o Unii Europejskiej to facet opowiadał o niej w superlatywach i nie wspomniał o np. prostych ogórach czy ustawie 1066. Na języku polskim gościu chciał zrównać strefę Schengen z Unią Angry. A na koniec te durne projekty, które nikomu nic nie dają. Całe to kuratorium oświaty powinno się rozwiązać i powołać instytucję niezależną od państwa i Brukseli. Dodgy
Steam/ETS2MP: Axtoss
szybkie cytowanie
_PMA
Administrator
Administrator

Liczba postów: 1,504
28-09-2014, 22:54

To nie jest kwestia instytucji tylko ludzi, którzy tym zarządzają. Prywatne było by jeszcze gorsze, bo nie daj Bóg trafiłby się jakiś nawiedzony Niemiec, Rosjanin czy Ukrainiec i otwierał szkoły głoszące swoją "najprawdziwszą prawdę". W Holandii też się tacy co uważają, że pedofilia czy zoofilia jest ok. Mało to takich bogatych przygłupów na świecie jest? Nie zabroniłbyś, bo by taką decyzję zaskarżył gdzie sie da, nie nakazałbyś bo by się wypiął i powiedział "moje pieniądze, mój program". Koniec końców i tak państwo musiałoby organizować placówki bo inaczej wrócilibyśmy do ery analfabetyzmu.
Polska nie kończy się na Warszawie, Poznaniu, Krakowie i innych dużych miastach gdzie masz 5 szkół obok siebie i możesz sobie wybierać do woli.
To się wydaje tylko taka prosta sprawa - sprywatyzować i szlus, po kłopocie Wink
"Niepodległe kwiaty, niezniszczalny krzyż. Huczą gabinety i imperium drży.
Szydzi z generałów, nie lęka się wojska, nielegalny naród, zakazana Polska!"
szybkie cytowanie
bartek2906
Adept
*
Użytkownik

Liczba postów: 62
29-09-2014, 20:29

Tak, ale jak każdy organ, instytucja są kontrolowane przez inną instytucję, (sądy, trybunały, itp.) tak i szkoły by musiały być jakoś kontrolowane, a na pewno nie mogły by głosić takich rzeczy jak "pedofilia to coś dobrego", ponieważ to już jest łamanie prawa. Wink
Steam/ETS2MP: Axtoss
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-09-2014, 20:30 przez bartek2906.)
szybkie cytowanie
Sepowaty
Adept
*
Użytkownik

Liczba postów: 38
01-10-2014, 20:44

Całe szczęście, że tutaj nie zrobił się wylew "korwinowców" (osobiście mam do nich wulgarne określenie zamieniając pierwsze "o" na "u") i te gimbusiarskie hasła ekonomiczne brzmiące "wszystko sprywatyzować". Ciekawe, czy dalej by tak krzyczeli, gdyby oni lub ich rodzice mieliby za wszystko zapłacić. Oj... mielibyśmy w Europie kolejną Brazylię o nazwie "Polska", bo tutaj nikogo nie byłoby stać na leczenie, czy też edukację. Na szczęście konstytucji łatwo nie da się zmienić, więc edukacja jest darmowa (stąd obowiązek szkolny do 18 roku życia).
Co do gimnazjum - tak, to jest systemowa porażka w polskim szkolnictwie. Niczego nie naucza, cała szkoła to ciągle kombinowanie, aby coś zrobić, tak aby też się nie narobić i nie przepracować swoich szarek komórek. Młodzież w okresie gimnazjalnym jest trudna, buntownicza - czasami brak sposobów na nich. A nauczyciel w szkole jest raczej bezsilny bo co może zrobić gówniarzowi? No nic, nawet wydalenie go z klasy w czasie lekcji może mu się źle odbić.
Zaś przejście z etapu gimnazjalnego na ponadgimnazjalny (głównie mam na myśli licea i technika, bo z zawodówkami to różnie bywa), to jak przeskoczenie wielkiej przepaści. Jednak nie należy też zapominać, że tutaj pojawia się problem nadmiaru materiału. Osobiście abym sam mógł ogarnąć materiał w liceum będąc w klasie o profilu biologiczno-chemiczno-matematycznym muszę często stosować znaną technikę "3xZ". Staram się też nie uczyć wyłącznie na pamięć, no ale przy takich przedmiotach jak biologia inaczej się nie da (wchodzi w grę jeszcze uczenie się "po łebkach", sposobem rozumowania indukcyjnym, ale tu ocena automatycznie idzie w dół).
W moim odczuciu cała zaś wina leży w Ministerstwie Edukacji, gdzie ciągle zmienia się minister edukacji. A coraz to kolejny ma coraz to głupsze pomysły, po prostu brakuje tam osoby z wizją i z pomysłem, bo ogólnie polski rząd robi wszystko na pokaz - byle żeby nikt im nie zarzucił nieróbstwa. Niestety mentalność uczniów się zmienia, a sposób nauczania pozostaje ten sam. Dlatego nauczyciele narzekają, że z rocznika na rocznik jest coraz gorzej i coraz to mniej muszą wymagać, bo inaczej w Polsce obecnie niewiele osób by kończyło szkołę ponadgimnazjalną (odpowiednik nazewnictwa "szkoła średnia").
CPU: Intel Core i5 3570K 3.40 GHz ~4.30 GHz
RAM: 2x4 GB Patriot Viper 3 1866 MHz CL9
GPU: MSI GTX 770 2 GB OC
Mobo: ASRock Z77 Extreme4 LGA1155
szybkie cytowanie
Lesiu106
SADOL
*
Użytkownik

Liczba postów: 451
01-10-2014, 21:36

@up

Po cholerę mieszać tu Twoje poglądy polityczne? Nie popierasz Korwina to nie popieraj, ale nie musisz od razu wypisywać swoich żali. Widać od razu, że kierujesz się stereotypami - to Cię może kiedyś zgubić Smile Nikt z polityków nie jest idealny, ale też co człowiek to różne poglądy. Tobie nie pasuje ten, głosuj na innego i sprawa rozwiązana.

Wracając do tematu - co do gimnazjów to już szczerze zależy od placówki i nauczycieli. W mniejszych miastach, gdzie jest tylko jedna szkoła podstawowa i jedno gimnazjum większość uczniów zna się nawzajem i tam raczej nie ma takiego typowego 'gimbusiarstwa'. Bynajmniej tak było jak ja chodziłem, jakieś 3 lata temu skończyłem - ale hej, czasy się zmieniają i może jest lepiej, może gorzej? Wiadomo że zdarzają się wyjątki i tego się nie da uniknąć.
W dużych miastach jak ktoś ma warunki to wybierze dla swojego dziecka jakąś porządniejszą szkołę. Nie zawsze jest taka możliwość, wiadomo - każdy chce do dobrej szkoły, ale miejsca nie są niestety nieograniczone.

Szkoły średnie to podobnie - można wybrać najgorszą szkołę ze słabym poziomem nauczania i po 3 latach mieć świadectwo ukończenia (na które w takim wypadku nikt nie będzie spoglądał pozytywnie) i jakimś cudem maturę. Można też wybrać bardzo dobre liceum lub nawet technikum - wtedy trzeba się liczyć z tym, że ci mniej uzdolnieni będą mieli ciężko, no i nie zawsze jest wystarczająco miejsc.
500. post - 24.11.2013 - rok i 11 dni po założeniu konta tutaj ;p

Nowości ze świata motoryzacji oraz jej piękno. Polecam! (FB)
szybkie cytowanie

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości